Rusya’dan Türkiye açıklaması: Operasyon başlatmaması için ikna etmeye çalışıyoruz

Rusya Devlet Başkanı'nın Orta Doğu ve Afrika Özel Temsilcisi Dışişleri Bakan Yardımcısı Mihail Bogdanov, Moskova'nın Ankara'yı Suriye'de kara harekâtı başlatmamaya ikna etmeye çalıştığını söyledi.

featured

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in Orta Doğu ve Afrika Özel Temsilcisi ve Dışişleri Bakan Yardımcısı Mihail Bogdanov, Moskova’nın Ankara’ya Suriye’ye kara harekâtı başlatmaması için çağrılarda bulunduğunu belirtti.

Rusya devlet haber ajansı RIA Novosti’nin aktardığına göre Bogdanov, “Ankara’yı bir harekât başlatmaması için ikna etmeye çalıştıklarını” dile getirdi. Pazartesi günü gazetecilere açıklamada bulunan Bogdanov, “(Türkiye ve Rusya arasında) Temaslar sürüyor. Kara harekâtı henüz başlamadı. Olumlu gelişmeler var. Temasları sürdüreceğiz” diye konuştu.

NE OLMUŞTU?

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan dün, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’le telefonda görüşmüştü. Erdoğan’ın görüşmede Putin’e “Soçi Mutabakatı’na uygun şekilde teröristleri ilk planda sınır boyunca en az 30 kilometre derinliğine kadar temizlemenin önem ve öncelik arz ettiğini belirttiği” aktarılmıştı.

Rusya’dan Türkiye açıklaması: Operasyon başlatmaması için ikna etmeye çalışıyoruz

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!