Rusya’dan yaptırım kararı: Dikkat çeken Mark Zuckerberg detayı

Rusya'dan, ABD Başkanı Joe Biden'ın Ukrayna'ya yönelik 1,3 milyar dolarlık yeni yardım paketini açıklamasının ardından jet bir misilleme geldi.

featured

Rusya’nın Ukrayna’ya yönelik askeri harekatı devam ederken, ABD ve Kanada çok sayıda Rus kişi ve kuruma yaptırım uygulamıştı. ABD ve Kanada’nın yaptırımlarına karşılık veren Rusya, ABD Başkan Yardımcısı Kamala Harris ve Meta’nın CEO’su Mark Zuckerberg’in de aralarında olduğu 29 ABD vatandaşı ile 61 Kanada vatandaşı hakkında yaptırım kararı aldı.

Rusya Dışişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, yaptırım listesinde Harris ve Zuckerberg’in yanı sıra ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken’in eşi, Beyaz Saray Genel Sekreteri Ron Klain, Beyaz Saray Kabine Sekreteti Evan Ryan, Savunma Bakanı Yardımcıları ve ABD Genelkurmay Başkanlığından bazı üst düzey yöneticiler bulunuyor. Bakanlık, ABD’li yetkililere ve kişilere yönelik yaptırım kararını ABD’nin Rusya’ya karşı aldığı yaptırım kararlarına misilleme olduğuna dikkat çekti.

KANADALI 61 KİŞİYE YAPTIRIM

Dışişleri Bakanlığı ayrıca, ABD’nin yanı sıra Kanadalı 61 diplomat, asker ve gazeteciyi yaptırım listesine dahil edildiğini duyurdu. Kanada Başbakanlık İletişim Direktörü Cameron Ahmad, Kanada’da yayın yapan CTS News kanalı sahibi Michael Melling ve Ottawa Belediye Başkanı Jim Watson gibi isimler listede yer aldı.

Dışişleri Bakanlığı, listeye dahil edilen kişilere Rusya’ya giriş yasağı konulduğunu belirterek, bu kişilerin Rusofobik propaganda yaptıkları ve Kanada yönetiminin Rusya’ya uyguladığı yaptırımlara misilleme olarak yaptırım listesine alındığını ifade etti.

BIDEN YAPTIRIM KARARINI AÇIKLAMIŞTI

ABD Başkanı Joe Biden, bugün Rusya’ya yeni yaptırımların hayata geçirileceğini açıkladı. “Ukrayna saldırısı nedeniyle Rusya ağır bedel ödedi” diyen ABD Başkanı, bundan böyle ABD limanlarına Rus bayraklı gemilerin kabul edilmeyeceğini duyurdu.

Rusya’dan yaptırım kararı: Dikkat çeken Mark Zuckerberg detayı

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

3 Yorum

 1. 11 ay önce

  Tebrik ederim!Kravatlı katillere yaptırım dedi mi?Dedi.İyi dedi.Yarın ki mahkeme yollarının ilk taşları 70 yıldan beri sömüren ve katleden kibarcıklar için.

 2. 11 ay önce

  Dünyanın en büyük kıtası Asya, yalnız ben Asya ülkelerinin Rusyayı pasif desteklediğini izliyorum.
  Aynı şekilde Asya ülkeleride Batı ülkelerine yaptırımlar koymalı, ozaman Batı boyun eğecek ve dünyada kovboyluk yapamayı bırakacak.

  Acıma Rusya yoksa acınacak hále gelirsin!!!

  • hayır! batı hiç bir zaman boyun eğmez :)) Nükleeer kullanır yine de boyun eğmez 🙁

Giriş Yap

Veryansın TV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!