Sabah yazarı: Davutoğlu’nun Türkiye’yi soktuğu yanlış Suriye yolundan çıkma vakti geldi

Sabah yazarı Mehmet Barlas, "Hillary Clinton ve oradaki odaklara çok yakın olan eski Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun Türkiye'yi soktuğu yanlış Suriye yolundan çıkma vakti geldi de geçiyor" ifadelerini kullandı.

featured

Sabah başyazarı Mehmet Barlas Türkiye ve Suriye’nin yeniden diplomatik ilişki kurmasına yönelik gelişmeleri ele aldığı “Suriye ile yeni dönem” başlıklı yazısında “Suriye’nin meşru rejimi ile işbirliği yaparak Halep şehrini yeniden yaşanılır hale getirebiliriz.” dedi.

Barlas, “Çavuşoğlu, geçen hafta da Suriye Dışişleri Bakanı ile ayaküstü görüştüğünü söylemişti. Eğer Türkiye’nin Suriye ile ilişkileri normalleşirse, Suriye topraklarında Amerika tarafından silahlandırılıp üslendirilen PKK’lıları tasfiye etmek de mümkün olur. Dahası Suriye’nin meşru rejimi ile işbirliği yaparak Halep şehrini yeniden yaşanılır hale getirebiliriz. Bilindiği gibi Halep, Suriye’nin İstanbul’udur. 6 milyon nüfuslu Halep eski hâline kavuşturulduğu takdirde Türkiye’deki mülteci Suriyelilerin çoğu bu kente geri döner. Eski zamanlarda, yani Suriye iç savaşından önce Gaziantep Havaalanı, Halepliler tarafından kullanılırdı. Gaziantep’te bir lokantadaki 100 kişinin 60’ı Halepli olurdu ve bundan herkes memnundu.” düşüncesini dile getirdi.

“Sonuçta Amerika’nın altüst ettiği Ortadoğu’nun kurban ülkelerinden birinin Suriye, diğerinin de Irak olduğunu biliyoruz.” diyen Barlas, “Eğer Türkiye kendine güvenmeseydi, 15 Temmuz sonrasında Türkiye de Suriye gibi olur ve iç savaş ülkeyi bölebilirdi. Şimdi artık Türkiye, bölgesinin barış ve istikrar kaynağı. Hillary Clinton ve oradaki odaklara çok yakın olan eski Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun Türkiye’yi soktuğu yanlış Suriye yolundan çıkma vakti geldi de geçiyor.” ifadelerini kullandı.

Sabah yazarı: Davutoğlu’nun Türkiye’yi soktuğu yanlış Suriye yolundan çıkma vakti geldi

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

2 Yorum

 1. 2 ay önce

  Bir delinin attığı taşla şimdi seksen milyon kişi uğraşıyor, ki çıkartmak bizi epeyce uğraştıracak….
  Niye? Çünkü bizde deli de bitmez, taş da bitmez.
  Kaset K. Yanındakilerle bir sırada bekliyor işte!

 2. 2 ay önce

  Barlas gibiler bu millet ile dalga geçiyor..hani Esad i devirmek lazımdı, yok yine aldatıldım ise 8 yıldır aklın neredeydi!!boş yapmayın ihtiyarladiniz birakin yeter, olun de kurtulalım 👍

  Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!