Sabah yazarı Hilal Kaplan’dan ataması tepki çeken rektöre destek

featured

Sabah gazetesi yazarı Hilal Kaplan, Boğaziçi Üniversitesi rektörlüğüne atanması tartışmalara neden olan Prof. Dr. Melih Bulu’ya sosyal medya hesabından destek verdi. Kaplan “Boğaziçi sadece elitistlerin değil, milletindir, Allah muvaffak etsin” ifadelerini kullandı.

VERYANSIN TV

Melih Bulu‘nun ilk açıklamasını alıntılayan Kaplan, “Bir Boğaziçi mezunu olarak, kerameti kendinden menkul bir kibirle size karşı çıkacaklar olacağını biliyorum ve aldırmadan yolunuza devam etmenizi bekliyorum. Boğaziçi sadece elitistlerin değil, milletindir. Allah muvaffak etsin.” diye yazdı. 

Bir öğrencinin “Bir aralar okula önünden geçen herkesi almışlar demek ki çok üzücü. Biz elitist değil Boğaziçi öğrencisiyiz. Boğaziçi milletindir biz de milletin ta kendisiyiz” şeklindeki paylaşımına sinirlenen Kaplan, “Bölüme ilk tercih olarak alındım. Lisansım psikoloji olmasına rağmen Boğaziçili öğrenciler lisansta Agamben’in a’sını öğrenmeden sosyoloji mastera başvurdukları için bilimsel hazırlık bile okumama gerek görülmedi. Şimdi git köşende ağla” yanıtını verdi. 

Kaplan bir başka paylaşımında ise “Boğaziçi yetersiz demedim, bana yetersizlik imasında bulunan kişiye ordaki lisans mezunlarından daha önde mastera kabul edildiğimi söyledim. Ayrıca başörtüsü yasağı Boğaziçi’nde de uygulanıyordu. Yasak sürecinde yaşadıklarım ise buraya sığmaz” ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından, Boğaziçi Üniversitesi rektörlüğüne atanan, 2015 seçimlerinde AKP’den 1.bölge milletvekili aday adayı olmasıyla tartışmaların odağındaki Prof. Dr. Melih Bulu yaptığı açıklamada, “Boğaziçi’nin taraf olmadığı problemlere malzeme yapılması en çok Boğaziçi’ne zarar verir” görüşünü savundu.

Sabah yazarı Hilal Kaplan’dan ataması tepki çeken rektöre destek

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!