Sabah yazarı: İmamoğlu kendi partisini kurmaya hazırlanıyor

Sabah yazarı Mahmut Övür, "İmamoğlu ve yakın ekibinde yer alan Necati Özkan, Murat Ongun ve Soner Yalçın'ın yeni bir siyasi strateji oluşturdukları ve adını EKİM koydukları bir partiyle siyasi yolculuğa çıkacakları konuşuluyor" iddiasını yazdı.

featured

Sabah yazarı Mahmut Övür, bugünkü köşesinde, İstanbul Büyükşehir Belediyesi çevresinden bir kulis haberi aktardı. Övür “O çevrede henüz fısıltı düzeyinde ilginç bir oluşumdan söz ediliyor. Denilen şu: Kibirli çıkışlarıyla irtifa kaybeden ama kafasına koyduğu “o makam” talebinden vazgeçmeyen İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu kendi partisini kurmaya hazırlanıyor.” iddiasında bulundu.

Övür, yazısının devamında şu ifadeleri kullandı:

‘Yok, daha neler’ dediğinizi duyar gibiyim. Haklısınız… İlk bakışta bu kulis haberi tebessüm ettirebilir ama ‘Ateş olmayan yerden duman çıkmaz’ diye de bir atasözümüz var. Yabana atmamak gerekiyor. Kulislerde henüz fısıltı biçiminde, İmamoğlu ve yakın ekibinde yer alan Necati Özkan, Murat Ongun ve Soner Yalçın’ın yeni bir siyasi strateji oluşturdukları ve adını EKİM koydukları bir partiyle siyasi yolculuğa çıkacakları konuşuluyor. Kibir konusunda ekibi de İmamoğlu’ndan geri kalmış değil. Baksanıza partinin ismi bile Ekrem İmamoğlu imzası taşıyor: ‘EK-İM’

İlham kaynakları da Fransa Cumhurbaşkanı Macron… Onlara göre; İmamoğlu, ‘Macron Modeli’ ile 6’lı masanın iç kavga ve kaos yaşadığı bir zaman diliminde ‘ezber bozan’ bir çıkışla müthiş bir rüzgâr estirebilir. Hesapları bu… Olur mu, bilemem ama CHP genel başkanlığı beklentisinden daha az gerçekçi değil. Daha önce de post-truth bir siyasetçi olarak bu modeli deneyeceği yazılmıştı.”

Övür, konuyla ilgili CNN Türk canlı yayınında yaptığı açıklamada ise “partileşirler mi hareket olarak mı çıkarlar bunu zaman gösterecek” ifadelerini kullandı.

Sabah yazarı: İmamoğlu kendi partisini kurmaya hazırlanıyor

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

1 Yorum

  1. valla cok ıyı olur. hıc olmazsa chp nın adı daha da lekelenmez.herkesın rengı de bellı olur.

Giriş Yap

Veryansın TV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!