Sabah yazarı: Veyis Ateş’in velisi o mu?

featured

Firari işadamı Sezgin Baran Korkmaz’dan 10 milyon euro rüşvet istediği iddialarıyla gündemde olan Habertürk spikeri Veyis Ateş’in HaberTürk’te yükselmesini sağlayan ismin kim olduğu tartışma konusu oldu.

Sabah yazarı Melih Altınok‘a göre Veyis Ateş’in HaberTürk’te yükselmesini sağlayan isim Kenan Tekdağ. “Ateş’i Habertürk’te cilalamaya alan gücün, gruptaki Fatih Altaylı kliği olmadığı ortada” diyen Altınok, “O halde Ateş’in gruptaki velisi, Ciner Medya’da Altaylı’yla iktidar savaşı yürüttüğü bilinen Kenan Tekdağ olmalı” iddiasında bulundu.

Altınok’un yazısının satır başları şöyle:

“Ortada Habertürk’ün anchorman’i, ışık hızıyla kanalın yayın yönetmenliğine kadar yükselen Veyis Ateş‘le ilgili çok ciddi iddialar var.
Firari konumda olan işadamı Sezgin Baran Korkmaz, gazetecinin yurda dönüşüne aracılık etmek için kendisinden 10 milyon Euro rüşvet istediğini öne sürüyor.
Üstelik bu iddiaları kamuoyuna duyuran, Ateş’in çalıştığı Habertürk’ün yetkili abilerinden Fatih Altaylı.
Söz konusu işadamı, Sedat Peker’in Veyis Ateş’i işaret etmesinin ardından saniyesinde mevzuya dalan Altaylı’yı aramış. Normalde tanımadığı numaralara asla bakmadığını söyleyen Altaylı da Avusturya’daki yeğeni sanıp açmış ve her şeyi tesadüf eseri bir bir öğrenmiş.
Korkmaz ayrıca, “ablam” diye bahsettiği Habertürk yazarı Sevilay Yılman’ı da arayarak rüşvet iddialarını kanıtlayan bir ses kaydı dinletmiş.
Zaten bu söylentileri eskiden beri duyduklarını söyleyen Yılman, dinlediği diyaloğun ardından ikna olduğunu ve konuyu vakit kaybetmeden hemen patronlarına aktardığını anlatıyor…

(…)

Habertürk yazarlarının Veyis Ateş’le ilgili daha önce de kulaklarına çalınan bu iddialarından patronlarının haberdar olmaması mümkün mü?
Kısa bir süre önce Yeni Şafak grubunda çalışan, TVNet’te pek de parlak olmayan programlar yapan Ateş’in bir anda Habertürk’ün ekran yüzü olmasının sırrı ne?
Görünüşünden konuşmasına kadar her şeyinin değişmesini şaşkınlıkla izlediğimiz Ateş’i Habertürk’te cilalamaya alan gücün, gruptaki Altaylı kliği olmadığı ortada.
O halde Ateş’in gruptaki velisi, Ciner Medya’da Altaylı’yla iktidar savaşı yürüttüğü bilinen Kenan Tekdağ olmalı.
Ya da gruptan başka bir gölge mi?
Konuşsalar da bugün mesai arkadaşlarınca “Zaten hükümete yakındı” diye linç edilen Ateş’i, bir anda muhalefetin gizli kalesi Habertürk’ün başına getirecek kadar güçlü referansları öğrensek.
Gruplarında ortaya çıkan skandalla etik adına çok ilgilenen Habertürk yazarları, Ateş’in suskunluğundan yakınacaklarına yanı başındakilere bu soruları sorabilirler değil mi?
Zira kamuoyunun aradığı asıl cevaplar orada gibi.”

Sabah yazarı: Veyis Ateş’in velisi o mu?

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!