Sabah yazarından ‘Ayhan Bora Kaplan’ isyanı: Devlet gece kulübü işletir mi?

Sabah yazarı Dilek Güngör, suç örgütü lideri Ayhan Bora Kaplan'ın Ankara'da birçok mekanı olduğunu, eğlence sektöründe faaliyet gösteren 10 şirketinin bulunduğunu belirterek, soruşturma kapsamında TMSF'ye geçtiğini aktardı. Güngör, "Devlet gece kulübü işletir mi, işletiyor! Yarın içeride uyuşturucu trafiği dönse kim sorumlu olacak!" diye yargı kararını eleştirdi.

featured

Yurt dışına çıkmaya çalışırken yakalandıktan sonra organize suç örgütü lideri olduğu gerekçesiyle tutuklanan Ayhan Bora Kaplan soruşturması kapsamında, Ankara Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı 3 emniyet müdürünün görevden uzaklaştırılması gündemdeki yerini koruyor.

Türkiye, Emniyet’teki depremi konuşurken, Sabah yazarı Dilek Güngör “Devlet gece kulübü işletir mi?” başlığıyla kaleme aldığı yazısında Ayhan Bora Kaplan soruşturmasının finans ayağına değindi.

Ayhan Bora Kaplan soruşturması kapsamında onlarca şirkete el konulmuştu. El koyma kararı verilen şirketlerden 3’ü dikkat çekti.

Ankara eğlence sektörünün önde gelen isimlerinden Cemil Kumaşçıoğlu’nun sahibi olduğu CK Yiyecek İçecek AŞ ile CBK Yiyecek İçecek ve EMR Yiyecek İçecek Şirketi de TMSF’ye geçti.

Kumaşçıoğlu ile ortakları Emre Topel ve Fethi Koyuncu kentin en önemli mekânlarını işletiyor. Geçen yıl açılan ‘Bohem Ankara’ bu mekânların en ünlüsü. Hâkimlik sorgusunda vale olduğunu belirten Fethi Koyuncu, Kaplan’la birlikte tutuklanmıştı.

‘DEVLET GECE KULÜBÜ İŞLETİR Mİ?’

Güngör, yazısında şu ifadeleri kullandı:

“Malumunuz, Bora Kaplan’ın Ankara’da birçok eğlence mekanı var. Esasında yemek, organizasyon ve eğlence sektöründe faaliyet gösteren 10 şirketi var. Bunların 6’sı faal… İşin ilginci bu soruşturma kapsamında Haaz, Öküz, Three, Tezgah, Albüm, Trend ünvanlı mekanlar da TMSF’ye geçti. Görüyorsunuzdur hemen her gün bu eğlence mekanlarının önünde silahlı çatışma var.

Devlet gece kulübü işletir mi, işletiyor! Düşünün bu mekanlarda çıkan sanatçıyı da içilen içkiyi de yenen kuruyemişi de şimdi devlet ayarlıyor. Burada TMSF’nin suçu yok. Yargı öyle karar almış…

Ama doğru değil… Yarın içeride uyuşturucu trafiği dönse kim sorumlu olacak! Yahu bu mekanlara hiç kayyum atanmasaydı ne olurdu yani? Kendi kendine kapanıp giderdi buralar…

Anlayacağınız, şu anda meselenin emniyet ayağında yaşananlar gibi garabet bir durum var.”

EMNİYET’TEKİ ‘AYHAN BORA KAPLAN’ DEPREMİ

Ankara Emniyet Müdürlüğü’nün Ayhan Bora Kaplan suç örgütüne yaptığı operasyonun ardından örgütün iki numarası Serdar Sertçelik’in gizli tanık yapıldığı, elektronik kelepçe takılıyken de önce bir restoranda tabancayla vurulduğu sonra da yurt dışına kaçtığı ortaya çıkmıştı.

Kendisini dosyanın gizli tanığı olduğunu belirten Sertçelik, Erk Acarer’in yayınında dikkat çeken açıklamalarda bulunmuştu.

Ankara Emniyet Müdürlüğü’nün AKP’ye kumpas kurduğunu öne süren Sertçelik, bu iddialarla ilgili Emniyet mensuplarıyla yaptığı görüşmelerin tümünü yayınlayacağını söylemişti.

Sertçelik, ifadesine Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Özel Kalem Müdürü Hasan Doğan, eski Adalet Bakanları Bekir Bozdağ ve Abdülhamit Gül, AKP Milletvekili Mücahit Aslan, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Halkbank Genel Müdürü Osman Arslan ve Sadık Soylu’nun isimlerini gizli tanık ifadesine eklemesini istediklerini belirterek ses kayıtlarıyla sosyal medyada paylaşmıştı.

Kayıtlarda, polis müdürü Ş.D.’nin Serdar Sertçelik’e “Bize Temiz Eller Operasyonu’nu sizin ellerinizle başlattığınız haberini verdiler. Oradan pay biç sen. MHP ile ilgili de patlat, geç” dediği yansımıştı.

Yaşananların ardından Ankara İl Emniyet Müdürlüğü Organize Şube’den sorumlu Müdür Yardımcısı M.Ç., Organize Şube Müdürü K.G.Ö. ile Şube Müdür Yardımcısı Ş.D. İçişleri Bakanlığı tarafından haklarında idari soruşturma başlatıp açığa alınmıştı.

Ankara Cumhuriyet Savcılığı da yayınlarla ilgili soruşturma başlatmıştı.

Sabah yazarından ‘Ayhan Bora Kaplan’ isyanı: Devlet gece kulübü işletir mi?

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!