‘Sabri Uzun ve Hanefi Avcı’nın rütbeleri sökülecek’

Emniyet Genel Müdürlüğünün, eski Emniyet İstihbarat Daire Başkanı Sabri Uzun ve eski Emniyet Müdürü Hanefi Avcı’nın rütbelerinin geri alınması için harekete geçtiği iddia edildi.

featured

Emniyet Genel Müdürlüğü emekli emniyet müdürleri Hanefi Avcı ve Sabri Uzun‘un rütbelerinin sökülmesi için soruşturma açtı.

Sabah gazetesinden Ömer Çetin’in haberine göre gerekçe Sabri Uzun’un CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu için attığı destek tweeti. Hanefi Avcı içinse “Selahattin Demirtaş’ı aklama çabası” iddiası gösterildi. Bu gerekçelerle, kanun hükmünde kararnameye eklenen geçici 35. maddeye dayanılarak soruşturma açıldı.

SABRİ UZUN NE DEMİŞTİ?

Eski Emniyet İstihbarat Daire Başkanı Sabri Uzun, Yargıtay’ın Canan Kaftancıoğlu kararı sonrası Twitter paylaşımında, “Sn. Kaftancıoğlu, Halide Edip, 23 Mayıs 1919 günü İngiliz işgali altındaki İstanbul Sultanahmet meydanında özgürlük nutku atmıştı. İşgalciler bile Ona, senin gibi ceza vermemişlerdi. Türk kadınlarını sizin şahsınızda kutluyorum” diye yazmıştı.
Bu paylaşıma Emniyet Genel Müdürlüğü’nün resmi Twitter sayfasından “İstihbarat Daire Başkanlığı yapmış birisinin böyle bir AHLAKSIZLIĞI kabul edilemez” diye yanıt verilmişti.

‘Sabri Uzun ve Hanefi Avcı’nın rütbeleri sökülecek’

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

3 Yorum

 1. 8 ay önce

  Kürtçüler Türk halkına karşı on binlerce cinayet işlediler kanlı düşmanımızdırlar. Ne onları sevenleri severiz ne savunanları savunuruz.

 2. 8 ay önce

  Rütbemiz “Türk Vatandaşı”. Diğer bütün payeleri, payetleri sökeceğiz.

 3. 8 ay önce

  Sabri Uzun’un yazdığı çok hatalı ve ayıp ama EGM’nin yazdığı da ondan Aksoy kalmıyor.

  Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!