SADAT’ın kurucusu Adnan Tanrıverdi yine Cumhuriyeti hedef aldı

SADAT'ın kurucusu Adnan Tanrıverdi yine Cumhuriyet'i hedef aldı. Tanrıverdi, “Türkiye’nin, cumhuriyetin kuruluşuyla beraber İslamı ve İslami değerleri tehdit olarak gördüğünü, ülke yönetiminin bir asırdır Batı güdümünde olduğunu” iddia etti.

featured

Asya-Afrika İslam Devletler Birliği (ASRİKA) adında, başkenti İstanbul, resmi dili Arapça olan bir konfederasyon kurulması öngörülen İslam Birliği Kongresi’nin 6.’sına yönelik ön söz yazan SADAT’ın kurucusu Adnan Tanrıverdi, “Türkiye’nin, cumhuriyetin kuruluşuyla beraber İslamı ve İslami değerleri tehdit olarak gördüğünü, ülke yönetiminin bir asırdır Batı güdümünde olduğunu, seküler kavmiyetçi tutumla Kürtlerin devlete küstürüldüğünü” iddia etti.

‘ALAKAM YOK’ DEMİŞTİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, “Hiç alakam yok” dediği SADAT’ın kurucusu ve eski Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Tanrıverdi’nin başkanlığını yaptığı Adaleti Savunanlar Stratejik Araştırmalar Merkezi Derneği’nin (ASSAM) düzenlediği İslam Birliği Kongrelerinin bilim kurullarında, Erdoğan’ın başdanışmanları ve Cumhurbaşkanlığı Güvenlik ve Dış Politikalar Kurulu üyelerinin yer almıştı.

Cumhuriyet’ten Sefa Uyar’ın haberine göre; kongrelerin 6.’sı bugün, “ortak asayiş ve iç güvenlik” temasıyla toplanacak. Kongre başlamadan önce bildirilerin özetleri yayınlandı. Hazırlanan kitapçığın önsözünü yazan Tanrıverdi, “imparatorlukların dağılmasının ardından milletlerin, güdümlü devletçikler halinde teşkilatlandırıldığını, totaliter rejimlere mahkûm edildiğini, diktatörlerin vasi devletler tarafından korunup desteklendiğini” iddia etti.

‘BOP’U ELEŞTİRDİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın eş başkanı olduğunu söylediği “Büyük Ortadoğu Projesi”ni de eleştiren Tanrıverdi, bu projeyle “İslam dünyasının sosyal, siyasi ve ekonomik çalkantı ve istikrarsızlığa sevk edildiğini” kaydetti.

Tanrıverdi, Cumhuriyeti de hedef alarak, “Türkiye, Cumhuriyetin kuruluşu ile beraber gelişmiş devletler seviyesine ulaşmanın sosyokültürel devrimlerle toplumu değişime uğratmadan mümkün olmadığı kabulüyle; İslam dinini, İslami değerleri ve temsil ettiği medeniyeti tehdit olarak gördüğünden, Batı medeniyetini ulaşılacak nihai hedef olarak göstererek yüzünü Batı’ya çevirmiş, İslam devletlerine ve Müslüman milletlere sırtını dönmüş, İslam dünyasına yabancılaşmıştır” iddiasında bulundu.

‘SEKÜLERİZM’ HEDEFTE

Türkiye’nin “bir asırdır Batı güdümünde hareket ettiğini” öne süren Tanrıverdi, “Silahlı kuvvetler, irtica sendromu nedeniyle mütedeyyin insanları devlete küstürürken birlik olmanın tutkalı durumundaki dini değerleri yok etmek istediği ve seküler kavmiyetçi tutumu nedeniyle de Kürt halkını, devlete bağlılığını sorgular hale getirmiştir” dedi. Tanrıverdi, son 10 yılda siyasi istikrar sağlandığını belirterek “yanlış resmi ideoloji ile yapılan mücadele sonucu Türkiye’nin iç sorunlarını büyük ölçüde çözdüğünü” de savundu.

SADAT’ın kurucusu Adnan Tanrıverdi yine Cumhuriyeti hedef aldı

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

8 Yorum

 1. Soru şu, bu zihindeki biri TSK’ da generallik seviyesine kadar nasıl ilerledi..

 2. 3 ay önce

  Asker severlere kapak! Bu adam emekli bir asker ve Gazi Paşa’nın ordusundan subay rütbesiyle emekli olmuş biri. Kenan Evren zihniyetinin ön plana çıkardığı dincilerden biri olduğunu söylemek fantazi değil bence.

  • 3 ay önce

   Büyük hata olurdu bu yorum!Asker sever ne demek?Türk demek beğensen de beğenmesen de asker demektir.Tarihsel akış,sosyokültürel genetik böyledir.Pek tabi,bu tip gibi binlercesi Türk Ordusu’nu meşgul ve rahatsız etmiştir.Bu tip Üstteğmen rütbesinde,işini yapmaktansa elinde dal arazide şurdan su çıkacak burdan çıkacak diye dolaşan bir tiptir.Evet imamın çocuğu Evren’in zihniyetinin içinde olduğu eleştirisini yapabilirsin ama asker severe kapak ne demektir?Asker sevmeyene yerleştirilen,siz de onlardan olabilirsiniz,kapaklar sizi rahatsız etmiyor ve fakat bu tipi eşkal vererek asker Türk Milleti’ne nazire mi yapıyorsunuz?Yapma!Bu adam irticai zihniyet sebeb Askeri Şura’da emekli edilmiştir.Eleştirin hakkınız ama dilinizi Türk Milleti’ne ve O’nun Türk Ordusu’na yaklaştırırken dikkatli olunuz.O sizin ordunuzdur ve son çelik çekirdeğinizdir.

   Cevapla
  • 3 ay önce

   Rezil adam 9yaşındaki kızlarla kadını yok sayanın neresi İslam be adam

   Cevapla
 3. 3 ay önce

  Aslında doğru diyor gerçek laiklik suudi arabistanda. Suudi arabistandaki laikliğin 10 da biri türkiyede yok

  Cevapla
 4. 3 ay önce

  Şu adam MGK’ya katılıyor, Türklerin başına hangi bela gelse müstehaktır.

  • 3 ay önce

   Şu adam dediğin adam Tuğgeneral rütbeli bir Türk subayı. Sen mi katılacaktın onun yerine? Yoksa ağlama duvarında ağlayan İlker mi?

   Cevapla
   • 3 ay önce

    Türk devleti üzerine başka devlet kurmaya çalışan adam mı Türk subayı ?

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!