Sadettin Saran’dan Milli Eğitim’de acil reform çağrısı

Paylaştığı videoyla Milli Eğitim Bakanlığı'na (MEB) çağrı yapan Saran Group Yönetim Kurulu Başkanı Sadettin Saran, "Derhal bilimi esas alan A'dan Z'ye reform yapılsın. Eğitim sistemimiz iflas ederse ülke de iflas eder. Güney Afrika'da bir üniversitenin kapısında şöyle yazar: Bir milletin yok edilmesi için bombalar, füzeler şart değildir" dedi.

featured

Saran Group Yönetim Kurulu Başkanı Sadettin Saran, Instagram hesabından paylaştığı video ile Milli Eğitim Bakanlığı’na acil reform çağrısı yaptı. Saran’ın paylaşımı sosyal medyada gündem oldu.

Bilimsel eğitimin esas alınarak acilen reform yapılması çağrısında bulunan Saran, imam hatip liselerinin sayısının artmasına karşın öğrenci sayısının artmadığını belirterek şunları söyledi:

“Geçenlerde lise ve üniversiteler için giriş sınavı yapıldı. Ve maalesef eğitimde durumumuz çok kötü. Bakın Güney Afrika’da bir üniversitenin kapısında şöyle yazar: Bir milletin yok edilmesi için bombalar, füzeler şart değildir. Eğitim kalitesini düşürmek yeterlidir. Aileler bu gidişatı görüyorlar aslında. Çocukları için çaresizce kaliteli eğitim bulmaya çalışıyorlar.

‘KIZ ÇOCUKLARININ OKULLAŞMA ORANINDA DÜŞÜŞ VAR’

İmam Hatip Liseleri’nin sayısı sürekli artırılıyor ama öğrenci sayısı neredeyse hiç artmıyor. Meslek liselerine, teknik liselere, Anadolu ve Fen Liseleri’ne ilgi bir hayli artmasına rağmen oralarda tersi, okul sayısı azaltılıyor. Bir diğer tehlike de kız çocuklarının okullaşma oranında yüzde 6’dan daha fazla düşüş var.

O yüzden buradan sesleniyorum: Milli Eğitim’de acilen, derhal bilimi esas alan A’dan Z’ye reform yapılsın. İnanın biz Türkiye olarak ekonomimizi de düzeltiliriz, uluslararası sorunları da çözeriz, her şeyi başarabiliriz. Ama eğitim sistemimiz iflas ederse ülke de iflas eder!

Sadettin Saran’dan Milli Eğitim’de acil reform çağrısı

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

1 Yorum

  1. 2 ay önce

    20 sene olmus, egitim sisteminin irzina en az alti defa gecilmis, sinav sorulari feto tarafindan defalarca calinmis ve pasam simdi uyanmis. Dolarlariniz ile gomulursunuz umarim. Ne kendinize bir hayriniz oldu, ne de ulkenize. Simdiye kadar konusmadin, bundan sonra da konusma.

    Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!