Sağlık Bakanı Koca açıkladı… O hastanenin faaliyetleri durduruldu

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, İstanbul Ataşehir’deki özel hastanede personellerin, yoğun bakımda yatan yaşlı kadınla yaptıkları konuşma ve üzerine para saçma görüntüleri ile ilgili sosyal medyadan yaptığı açıklamada, "İnsanlıkla bağdaşmayacak davranışların gösterildiği özel hastanenin faaliyeti durduruldu. Suçlular müstahak oldukları cezayı görecek" ifadelerini kullandı

featured

Sağlı Bakanı Fahrettin Koca, İstanbul Ateşehir’de bulunan özel hastanede yaşanan olaylarla ilgili olarak sosyal medya Twitter’den yaptığı açıklamada, “İnsanlıkla bağdaşmayacak davranışların gösterildiği özel hastanenin faaliyeti durduruldu. Suçlular müstahak oldukları cezayı görecek” ifadelerini kullandı.

‘BÖBREĞİNİ ALACAĞIZ DİEREK YAŞLI KADININ YÜZÜNE PARA SAÇMIŞLARDI’

İstanbul Ataşehir’de bulunan bir özel hastanede personellerin, yoğun bakımda yatan yaşlı kadınla yaptıkları gayri ahlaki konuşma ve ‘böbreğini alacağız’ diyerek kadının yüzüne para saçmaları, cep telefonu kamerasına yansıdı.

Olay, geçen yıl Bayındır İçerenköy Hastanesi’nde meydana geldi. Alınan bilgiye göre, yoğun bakımda yatmakta olan yaşlı bir kadını hastane personelleri korkutarak üzerine para saçtı. Yaşanan o anlar ise personel tarafından cep telefonu kamerası ile saniye saniye kaydedildi. Hastane personellerin yaşlı kadınla yaptıkları gayri ahlaki diyalog da pes dedirtti.

‘BU PARALAR SAĞ BÖBREĞİNİN KARŞILIĞI’

Görüntülerde personellerin yaşlı kadını, “2 milyon dolar olarak bırakıyorum. Yarın 4 milyon dolarak alacağım. Al paralar, paralar. Bu paraları sana niye veriyorum, biliyor musun? Çünkü senin sağ böbreğini alacağım. Bu paralar sağ böbreğinin karşılığı! Al hadi ameliyata başlıyoruz. Makası getir? Nermin senin ameliyat ediyorlar” diyerek korkuttukları ve üzerlerine para saçtıkları görüldü.
Öte yandan hastaneden alınan ilk bilgilerde, olaya karışan 2 personelin iş akdine son verildiği, adli sürecin devam ettiği öğrenildi.

KOCA: FAALİYETLERİ DURDURULDU

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, skandal görüntüler için gün içinde “Bugün medyada paylaşılan, İstanbul’da bir özel hastanede önceden kaydedildiği anlaşılan kabul edilemez görüntüler üzerine derhal Sağlık Bakanlığı Müfettişlerini görevlendirdim. Duruma vaziyet edildi. Başsavcılığımız adli işlemleri başlattı. Suçlular kesinlikle cezasını çekecek” ifadelerini kullanmıştı.

thumbnail
İlgili haber

Özel hastanede rezalet… Yoğun bakımdaki yaşlı kadına bunları yaptılar

Sağlık Bakanı Koca açıkladı… O hastanenin faaliyetleri durduruldu

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

2 Yorum

  1. 2 ay önce

    Söylenecek söz çok da yeri burası değil. Allah bildiği gibi yapsın sizleri.

  2. 2 ay önce

    hadi diyelim özel hastaneyi isim değiştirerek kurtardınız ! peki yetiştirdiğiniz bu nesli nasıl kurtaracaksınız !!! hep birlikte batırdınız ve hep birlikte elbet batacaksınız

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!