Sağlık Bakanı Koca açıklamıştı… Aracı olan siyasi lider belli oldu

featured

Fransa’dan ambulans uçakla getirilen Zekeriya Kılınç’a aracı olan liderin BBP Genel Başkanı Mustafa Destici olduğu öğrenildi.

İsviçre’den getirilen Emrullah Gülüşken’le ilgili açıklamasında Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Lyon’dan getirilen başka bir Türk hasta için bir siyasi parti liderinin devreye girdiğini söylemişti.

Hürriyet yazarı Nedim Şener, o ismin BBP lideri Mustafa Destici olduğunu açıkladı.

Şener’in yazısının satır başları şöyle:

“Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, önceki günkü basın toplantısında, Emrullah Gülüşken ile akraba olmadığını, aracı olanlarla da hiçbir akrabalığı bulunmadığını ve yurtdışından getirilen başka hastalar olduğuna dair şu örnekleri verdi: “Daha dün Rusya’dan öğrenci getirdik. Fransa’dan getirdiğimiz hasta var. Fransa’da hayatı tehlikedeyken Türkiye’de sağlığına kavuştu. Bu hasta da bir siyasi parti lideri tarafından bildirildi. Biz ücret almadan hava ambulansı hizmeti veren tek ülkeyiz.”

Bazılarımız gibi ben de o siyasi parti liderini merak ettim. Fransa’nın Lyon kentinde mart ayında kalp krizi geçiren ve Croix Rousse Hastanesi’ne kaldırılan 34 yaşında ve üç çocuk sahibi Zekeriya Kılınç’ın Türkiye’ye hava ambulansı ile getirilmesi için aracı olan kişi BBP Genel Başkanı Mustafa Destici.

Kılınç’ın, Avrupa Türk Birliği Lyon sorumlusu ve BBP temsilcisi İrfan Binekçi’nin damadı olduğunu söyleyen Destici, şunları anlattı: “Beni aradıklarında, solunum cihazına bağlı hastanın fişini neredeyse ‘Öldü’ diye çekmek istemişler. Ancak hastanın yakınları parmağını oynattığını, tepkiler verdiğini görüyorlar. Buna rağmen Fransa’da koronavirüs vakaları hızlanınca Zekeriya Kılınç için ‘Nasıl olsa ölecek, fişini çekelim’ demişler. Ben durumu Dışişleri Bakanlığı, sonra Sağlık Bakanlığı ile görüştüm. Raporlarına bakıldı, hastaneyle temas edildi ve sonunda getirildi. Şimdi Konya’da ve gelen bilgilere göre Fransa’da öldü denilen hasta şimdi kendi başına nefes alabiliyor.” Neyse, bu tartışmada Türkiye’de fedakârca görev yapan sağlık çalışanlarını ve Türkiye’nin bu alandaki kapasitesini öğrenmiş olduk. Ama dediğim gibi, bu hastalarımıza şifa bulunacak elbette ama beyinlerini yalanlara esir etmişler için çare yok.”

Sağlık Bakanı Koca açıklamıştı… Aracı olan siyasi lider belli oldu

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!