Sahte doktor kendi adına çelenk yaptırmış: ‘Çapa’nın gururu’

Tekirdağ'ın Çerkezköy Devlet Hastanesi'nde kendisini 'pratisyen hekim' olarak tanıtan, sahte diploma ile görev yaptığı anlaşılınca tutuklanan Ayşe Özkiraz'ın (20), hastaneye doğum gününde, "Çapa'nın gururu seni seviyoruz. İyi ki doğdun Dr. Ayşem" yazılı çelenk yollattığı ortaya çıktı. Olayla ilgili Sağlık Bakanlığı'nın görevlendirdiği 2 müfettişin çalışması sürüyor.

featured

Çerkezköy Devlet Hastanesi’nde kendisini ‘pratisyen hekim’ olarak tanıtan ve diğer doktorların şüphelenip, şikayette bulunmasıyla gözaltına alındıktan sonra sahte diploma ile hastanede görev yaptığı anlaşılan Ayşe Özkiraz’ın tutuklanmasının ardından olaya ilişkin soruşturma devam ediyor. Sağlık Bakanlığı’nın gönderdiği 2 müfettiş, Çerkezköy Devlet Hastanesi’ne çalışmalarını sürdürüyor. Müfettişlerin, hastanede yöneticiler, doktor ve diğer görevlilerin ifadelerini başvurduğu öğrenildi.

Çerkezköy Cumhuriyet Başsavcılığı da olayı ilişkin sürdürdüğü soruşmada Özkiraz’ın el konulan cep telefonu ve bilgisayarı incelemeye aldırdı. Telefonun incelemesinin sürdüğü belirtildi.

‘ÇAPA’NIN GURURU’ DİYE ÇİÇEK YAPTIRMIŞ

Ayşe Özkiraz’ın geçen ekim ayındaki doğum gününde Çerkezköy Devlet Hastanesi’ne, “Çapa’nın gururu seni seviyoruz. İyi ki doğdun Dr. Ayşem” yazılı çelenk yollattığı ortaya çıktı. Özkiraz’ın yollattığı çelengin üzerine de “Sağlık dolu yıllara canım dostumuz seni çok seviyoruz. Doğum günün kutlu olsun doktorlar tayps” notu yazdığı belirlendi.

Çiçekci Onur Demirbağ, 20 Ekim günü Ayşe Özkiraz’ın kendilerini telefonla arayarak hastaneye çiçek siparişi verdiğini söyledi. Demirbağ, “20 Ekim’de, online web sitemizden bir sipariş oluşturuldu, doktor Ayşe adına. Üzerine de ‘Çapa’nın gururu seni seviyoruz. İyi ki doğdun Dr. Ayşem’ diye bir not düşüldü. Biz siparişi hazırladıktan sonra Çerkezköy Devlet Hastanesi Çocuk Polikliniğe teslimatını sağladık. Teslimatını sağladıktan sonra  bu şekilde çıkan haberleri de duyunca sahte doktor olduğunu duyunca şoke olduk. Böyle bir şey beklemiyorduk, ilk kez böyle bir şey yaşadık. Çiçek için 350 TL kredi kartından ödeme yapıldı. Sipariş doktor Ayşe hanımın kendi telefonundan oluşturuldu” diye konuştu. (DHA)

Sahte doktor kendi adına çelenk yaptırmış: ‘Çapa’nın gururu’

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

6 Yorum

 1. 2 ay önce

  Türkiyeyi özetliyor sahte sahte siyasiler..

  • 2 ay önce

   Cok merak ediyorum, acaba sahte diplomayi basan mercii kim? Belkide böyle bir yer vardır, sahte pasaport sahte para vs basan yerlerin olduğu gibi gibi…

   Cevapla
   • 2 ay önce

    Orta çağda yaşamıyoruz, biraz bilgi ile printerdan basabilirsin. Printer diye bir alet var haberin olsun.

    Cevapla
 2. 2 ay önce

  O kadar doktor olmaya hevesliydin o zaman apartman katında faaliyet gösteren tabela üniversitelere kaydolsaydın, parasıyla değil mi ver parayı al diplomayı. Bayağı parada harcamışsın. Artık tüm okulların bütün bölümleri ulusal merkezi sınavlarla vize ve finallerini yapması gerekiyor. Adamlar bedavadan diploma alıyor. Hatta liselerde de merkezi sınav olsun. Özel okulda sınavdan kalan öğrenci olmaz mı Allah aşkına.

 3. 2 ay önce

  Bu kadın ileride ülkeyi yönetir benden söylemesi.

 4. 2 ay önce

  Bu doktorluk abartıldığı kadar değil sanırım, usta çırak usulü bir şekilde öğreniyorlar anlaşılan.

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!