Sahte psikologdan liseli kıza taciz… ‘Beni öpmek isteyeceksin’

Konya'da kendini psikolog olarak tanıtan 66 yaşındaki bir kişinin, 17 yaşındaki lise öğrencisi F.F.'yi taciz ettiği öne sürüldü. İddiaya göre, sözde seanslar düzenleyen sahte psikolog, genç kızı zorla öpmeye kalktı. Şüpheli hakkında 8 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı.

featured

Lise 12’nci sınıf öğrencisi F.F., hem dersleri konusunda hem de özgüven eksikliği nedeniyle yardım almaya karar verdi. F.F., 2021 yılının Nisan ayından itibaren kendisini psikolog olarak tanıtan M.E.D.’nin seanslarına gitmeye başladı.

Sabah’tan Tolga Yanık’ın haberine göre; genç kızın yanağına dokunan M.E.D, “Buralar şefkat, merhamet” dedi, daha sonra ise dudaklarına dokunup, “Burası sadece özel kişiler tarafından öpülebilir, seni öpebilir miyim?” deyip genç kızı zorla öptü. “Bir dahaki sefere sen beni öpmek isteyeceksin” diyerek genç kıza zorla sarılan M.E.D. daha sonraki seanslarda ise “şimdi kim kimi öpüyor” diyerek tacizlerini sürdürdü.

Genç kız bu durumu hem annesine hem okuldaki psikolojik danışmanlık ve rehberlik öğretmenine anlattı. Genç kızın ailesinin şikayeti üzerine gözaltına alınan M.E.D. hakkındaki suçlamaları kabul etmedi.

8 YILA KADAR HAPİS İSTEMİ

Tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılan M.E.D. hakkında Konya Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma kapmasında “Sarkıntılık suretiyle çocuğun cinsel istismarı” suçundan 8 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı.

‘YARDIMCI OLMAYA ÇALIŞTIM’

İlk kez hakim karşısına çıkan M.E.D., “Ben eğitim danışmanlık merkezinde çalışıyorum. Ona yardımcı olmaya çalıştım. Bazen baba-kız, bazen ağabey-kardeş bazen de öğretmen-öğrenci ilişkisi içerisinde hareket ettik. Derslerdeki ilerlemesi nedeniyle o bana sevincinden sarıldı. Hatta ben ona dikkatli olması korusunda uyardım.” dedi.

Sahte psikologdan liseli kıza taciz… ‘Beni öpmek isteyeceksin’

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!