‘Sakarya Savaşı’ gafı üzerine Kılıçdaroğlu’nu aradım

featured

NİHAT GENÇ yazdı…

-Sayın Kılıçdaroğlu, Sakarya Savaşı’nın yeri konusunda büyük tarihi bir bilgi yanlışı yapmışsınız!

Kılıçdaroğlu: -Adı Sakarya olunca… Bilemedim… Ama şimdi öğrendim, Çankırı’nın yerini de biliyorum, Balgat’ın yerini de….

-Sayın Kılıçdaroğlu, oysa, Ankara-İstanbul yürüyüşünüzde Polatlı Duatepe’den yürüyerek geçmiştiniz, sağ tarafta açık hava müzesi sol tarafta büyükçe Atatürk heykeli… Sanırım kafanız çok meşguldü…

Kılıçdaroğlu: -Onu bilmede ne var canım, Polatlı sınırında… Polatlı biliyorsunuz soğanıyla kıraç kavunuyla meşhur…

-Evet, Yunan’ın Polatlı’yı ele geçirmeyi çok istemesi de meşhur Kıraç Kavun!

Kılıçdaroğlu: -Geçerken baktım, eski Kıraç Kavun kalmamış… Soğanı da zaten Somali’de tarlalar aldık orada üretiyoruz…

-Yani Yunan’ın artık Polatlı’da gözü yok, diyorsunuz.. Yahu güldürmeyin insanı. Şimdi ne diyecekler, Cumhuriyet’i kuran partinin lideri, Cumhuriyet’e giden ilk yolu ilk durağı, bilmiyor, vallahi millet .ötüyle eğlenecek! Sayın Kılıçdaroğlu, Sezgin Tanrıkulu diye bir vekiliniz var, onu arayıp, sorsaydınız…

Kılıçdaroğlu: -Aramaz olur muyum, önce Yılmaz Özdil’i aradım…

-Yılmaz Özdil ne alaka?

Kılıçdaroğlu: -En son o yazmıştı, eli tazedir, bilirse ancak o bilir…

-Yahu o da İzmir’i Gülşen’in Tarkan’ın Tunç Soyer’in aldığını sanıyor! Bakın partinizde Merve Kavakçı’nın eski kocası vekiliniz Cihangir İslam vardı, ona sorsaydınız?

Kılıçdaroğlu: -Aramaz olur muyum, hepsini aradım, parti meclisini topladım, arkadaşlar, yarın Sakarya’da konuşuma yapacağım, Sakarya Savaşı’nı anlatacağım, şöyle ortaya haritayı koyduk, burası Kastamonu burası Nallıhan….

-Partinizde eski milli görüşçü Atatürk’e kefere diyen bir Mehmet Bekaroğlu var, o Fesli Kadir’in eski talebesidir, ondan mutlaka duymuştur Sakarya Savaşı’nın yerini….

Kılıçdaroğlu: -Hepsiyle görüştüm, Sakarya Savaşı’nın Sakarya Nehri’nin doğusundan başladığını hepimiz tabii ki biliyoruz, ancak, parti kararı aldık, Sakarya Savaşı’nı İstanbul’a daha yakın bir yere taşıma kararı aldık!

-Valla Sayın Kılıçdaroğlu, millete çok ayıp oldu, rezil rüsvay olduk, bana bile telefon açtılar, bu adamla hiç görüşmedin mi, insan oturur tek tek Sakarya’yı Afyon’u 9 Eylül’ü anlatır…

Kılıçdaroğlu: -9 Eylül’ü bilmez olur muyum, Yunan’ı denize döktüğümüz yer..

-Amasya Kongresini biliyorsunuz değil mi?

-Bilmez olur muyum, elması meşhur! Ama en iyi İzmir’i bilirim…

-Ama sanki İzmir’de hazıra konmuş gibisiniz, Sakarya savaşında yoksunuz, Kocatepe Meydan Muharebesi’nde yoksunuz, ama ordular İzmir’e gelince, oh ne ala, sanki savaşı siz vermişsiniz gibi zafer günü ortaya çıkıp zaferi sahipleniyorsunuz!

Kılıçdaroğlu: -İstediğini sor, Dumlupınar’ı hatta Kadifekale’yi dahi biliyorum, Atatürk orada kahve içti…

-Tamam ulan soruyorum, kahvesi sade miydi az şekerli miydi?

Kılıçdaroğlu: -Bilmeyecek ne var Kurtuluş Savaşı’nda şekeri nereden bulacaksınız!

-Vallahi iş işten geçti, vallahi milletin eğlencesi oldunuz… İnsan hiç değilse Altılı Masa’ya sorar, bak orada Saidi Nursinin nur evladı Gültekin Uysal var kesin bilir, Ahmet Davutoğlu’na sorsaydın… Atatürk aşağıdan hücuma geçmişken Vahdettin’in evliya ordusu da bulutların üstünden düşmanı kovalıyordu! Ayrıca Tunç Soyer’e sorsaydın, Türk ordusunun ön safhasında Mason birliklerini anlatsaydı, masonlar olmasaydı İzmir’i alabilir miydik? PKK olmasaydı CHP seçimde İzmir’i İstanbul’u alabilir miydi? Ne bileyim, helalleştiğim vatan haini Seyit Rıza’ya sorsaydın… Ne bileyim insan İmralı’ya bir koster gönderir yahu Apo kardeş Sakarya Savaşı nerede yapıldı diye bir sorar Sakarya Savaşı demokratik eşit yurttaşlık projesine uygun mu diye bir fikir alırdı!

Kılıçdaroğlu: -Yahu fazla uzatma, yeri konusunda dilim dolandı, şaşırdım! Üstüme gelmelerine sebep Altılı Masa dimdik duruyor!

-Bu arada Sayın Kılıçdaroğlu, Altılı Masa dünyanın ilgisini çekmeye başladı, hangi krallıkta hangi ülkede liderlik krallık sorunu var, kapınızı çalmaya başlamışlar! Geçenlerde Japon veliahtı tahtan çekilince… Altılı Masa’yı aramışlar… Malum, Japon krallığının tanrısı Güneş. Hititler’in Güneş Tanrısı’ndan doğduklarına inanıyorlar. Tahtın sahipsiz kalacağı tehlikesi baş gösterince krallığı ilk sahiplerine devredelim ve Hitit ülkesinden varis aramaya koyulmuşlar ve Altılı Masa’nın kapısını çalmışlar diyorlar.

Kılıçdaroğlu: -Evet, müracaat ettiler, Japon hükümdarlığı için Babacan olmazsa Davutoğlu’na göz koymuşlar! Onlara dedim ki bize biraz müsaade, Altılı Masa’yı şimdilik dağıtamayız!

-Altılı Masa bir lider fabrikası diyorsunuz, ama kendinize bir lider seçemediniz!

Kılıçdaroğlu: -Terzi kendi söküğünü dikemezmiş…

-Sayın Kılıçdaroğlu, Tibet’in de Dalay Lama’sı ölmüş, yeni bir Dalay Lama’ya ihtiyaçları var, onlar da Altılı Masa’ya müracaat etmişler! Gerçi namınız Gandi Kemal ama olsun dünya refahı için Tibet’e sizleri Dalay Lama olarak feda edebiliriz!

Kılıçdaroğlu: -Doğrudur, Altılı Masa’ya dünyadan çok büyük rağbet var, tabii çoğu dedikodu….

-Kraliçe öldükten sonra Birleşik Krallık’ta Charles ve oğulları ilk sıraya yerleşti, ancak, Harry Amerika’ya kaçtı, aldığımız bilgilere göre, Abdullah Gül’e de hanedan sıralamasında gün doğmuş, dörtbininci sıraya yerleşmiş…

Kılıçdaroğlu: -Olaya Abdullah Gül açısından bakmayın, Abdullah Gül’ün soyu da nesebi de yani nihayet Kayseri şehri hanedanlıkta sıraya girdi… Harp var darp var, olur ya bir nükleer savaş, hanedanlık yok olur bakarsın sıra Kayseri’ye gelmiş! Olmaz demeyin, seksen milyonluk Türkiye’de CHP genel başkanlığı için bana bile sıra geldiğine göre, kimlere gelmez ki?

-Yahu Kılıçdaroğlu vallahi bir alemsin, bir şaka yapıp geyik çevirelim dedik, mevzuyu ne kadar ciddiye taşıdın….

Kılıçdaroğlu: -Şaka olur mu, Boris Johnson’un dedeleri de Çankırılı!

-Önce Çankırı neresi, yerinde anlaşalım da sonra, hadi bil bakalım Tuzuyla meşhur yerimiz neresi?

Kılıçdaroğlu: -Toplum bu fikirlere henüz hazır değil ama Yunanistan’da o yıllarda tuz kıtlığı çıkmış o yüzden Anadolu’nun içlerine saldırmışlar…

-Şöyle özetleyelim, desenize Birleşik Krallık’ın hanedan kavgası yeniden Kayseri-Çankırı arasında cereyan ediyor! Sakarya Savaşı’nı Yunanlılara karşı verirken İngiliz soyu yine devredeydi ve İngiliz kraliyet soyundan Yunan kralının oğlu Prens Andrew de bize karşı savaştı ve yenildi ve sürgüne gönderildi..

Kılıçdaroğlu: -Burasını İlber Ortaylı’ya sormak lazım ben İngiliz krallık ailesinin bize karşı savaşmış olabileceğini sanmıyorum! Nerede savaşmış! Çankırılılara sormak lazım!

-Neyse.. Anlaşıldı, sizin yer ve tarihle ilgili yerleriniz tıkalı! Sayın Kılıçdaroğlu, Biden Trump’a savaş açtı, gizli belgeleri saklamış diye sorguluyor, derken Cumhuriyetçi Parti de liderlik sıkıntısı çekiyor, aldığımız duyumlara göre, Cumhuriyetçi Parti de Altılı Masa’ya müracaat etmiş… Bize acele bir lider, diye…

Kılıçdaroğlu: -Doğrudur, bizim Altılı Masa’da Rus yanlısı kimse olmadığı için herkesin gözü bizde… Arkadaşlar Altılı Masa’yı da fazla odağa koymayın, Altılı Masa’nın etrafında adı öne çıkmadık ne cevherler var… Biliyorsunuz Cumhuriyetçi Parti’nin kısaltması GOP. Bizim de Güneydoğu Anadolu Projesinin kısaltması GOP! Bu ne demektir, HDP artı CHP eşittir iktidar, hedeflerimiz aynı.

-Yahu siz önce kendi liderinizi seçin sonra dünyaya lider gönderirsiniz… Lider olunmaz lider doğulur… Bak Tayyip’e Doğu Akdeniz’e el koydu, Tahıl Koridoru’nda anlaşma imzaladı, artık, ne Tibet’in kendine Dalay Lama aramasına ne Avrupa ülkelerinin lidere ihtiyacı kaldı, Tayyip bey şahsında hepsini karşılıyor! Tayyip bey sadece köprü otoyolu değil dünya lider stoklarını da tek başına karşılıyor!

Kılıçdaroğlu: -Tayyip Bey’i de yetiştiren, Tayyip bey de Altılı Masa’da yetişti.. Davutoğlu Tayyip’in hocasıydı, Babacan olmasaydı ekonomiyi ne yapacaktı! Said Nursi olmasaydı Tayyip mi olurdu! Tayyip oturup kalksın Altılı Masa’ya dua etsin!

-Bence de Tayyip size de Altılı Masaya da yatıp kalkıp dua ediyor, kendinizi, ülkenizi, tarihinizi, acı ve trajik gerçekleri unutup kendi aranızda kendi dilinizle Cumhuriyet, Tele 1, Sözcü, Halk TV’yi de yanınıza alıp bir DANGALAKYA SAVAŞI verdiğiniz için! Ve bu ipe sapa gelmez DANGALAKYA Savaşında vatanseverleri cumhuriyetçileri bu ülkenin milyonlarca temiz ve güzel insanları kırdırdığınız için!

‘Sakarya Savaşı’ gafı üzerine Kılıçdaroğlu’nu aradım

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

7 Yorum

 1. 2 hafta önce

  💯

 2. 2 hafta önce

  sakarya muharebesi yanlışlığı nı oradakiler nasılda ayağa kalkıp alkışlıyorlar kısaca tencere yuvarlanıp kapağını buluyor baştan sona hepsi zır cahil bunlar cahiliye devri insanları

 3. 2 hafta önce

  Nihat Abi, bu adamlar hakkında elle tutulur ne yapılabilir ki… Gerçekten çaresizlikten işi şakaya vuruyoruz ama üzgünüm ki bu şahsın durumu daha da kötü.

 4. 2 hafta önce

  İroni içinde siyasetimiz kimlere emanet edildiği güzel anlatilmis Nihat hocam çok iyisiniz masallah bütün CHP vekilleri bir araya gelse sizin bikginize kavusamaz saygılar

 5. 2 hafta önce

  Seçimleri HDP sayesinde kazandık bundan sonra da öyle kazanacağız dersen tabi ki HDP PKK’dır diyemezsin. “Uyanık Atatürkçü” olduğu varsayılan seçmenin KK’ya %25 desteğinden bir milim eksilme olmaması bunun bir şehir efsanesi olduğunu Akape seçmeninden hiçbir farkı olmadığını kanıtladı.

 6. 2 hafta önce

  Kılıçdaroğlu tarih uzmanı değil,meraklı olup araştırmadıysa bu tür bir hata yapması normal.Yalçın Küçük hoca ona kızdığı için mezun olduğu yüksek okula bakkal mektebi diyor.Durum budur.Ülkemizde siyaset vasatlar tarafından yapıldığı için her konuda gaflar yapılıŕ.Prof.Çilleri hatırlayın.Erdoğan,Akşener,Davutoğlu ve diğerleri farklımı sanıyorsuz ?

 7. 2 hafta önce

  Abi iyisin güzelsin ama şu kurmaca yazıların gerçekten baymaya başladı..

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!