Salgın sürecindeki duyguların resmedildiği sergi başkentte açıldı

Ressam Habip Aydoğdu'nun, Kovid-19 salgını sürecindeki günlüklerinden oluşan "Kırmızı Yine Kırmızı" sergisi başkentte sanatseverlerle buluştu.

featured

Türkiye İş Bankası İktisadi Bağımsızlık Müzesi’ndeki İş Sanat Ankara Sanat Galerisi’ndeki sergide, ressamın Kovid-19 salgını sürecinde, günlük duygularını kağıtlara ve tuvallere yansıttığı resimler yer alıyor.

Daha önce yapılması planlanan ancak salgın nedeniyle ertelenen ve konsepti de değiştirilen “Kırmızı Yine Kırmızı” sergisi, 30 Temmuz’a kadar sanatseverleri ağırlayacak.

Sergiye ilişkin açıklamalarda bulunan Aydoğdu, evinin mutfağını küçük bir atölyeye çevirerek salgın sürecinde yaşananları sanatıyla belgelemeye çalıştığını anlattı.

Salgın nedeniyle evden çıkamadığı günlerde “Ölürüm kalırım, ne yapacaksam yapayım o arada.” diyerek çalışmaya başladığını belirten Aydoğdu, “İki yıldır bende ve insanlarda oluşturduğu travma, yalnızlık, korku, kaybettiklerimiz, ayrılık, kavuşamama, bütün bu duyguların toplamının sonucu, çoğunlukla kağıt üzerine günlük defterlerden ve büyük boy tuvallerden oluşan bir sergi.” diye konuştu.

Salgın sürecindeki duyguların resmedildiği sergi başkentte açıldı

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!