Şamil Tayyar’dan Mehmet Uçum’a zehir zemberek sözler

AKP MKYK Üyesi Şamil Tayyar, daha önceden "Ben solcu bir adamım. Atatürk benim kırmızı çizgimdir. Yeni anayasa da laiklik ve Atatürk üzerine kurulacak" ifadelerini kullanan Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Mehmet Uçum’a "Bu nasıl bir özgüven? Nasıl bir şımarıklık?" sözleriyle tepki gösterdi.

featured

Kısa bir süre önce AKP’nin Grup Başkanvekili Cahit Özkan, BAE ile ilgili açıklamaları üzerine koltuğundan olmuştu.

Şimdi de yine AKP ve Saray arasında bir tartışma daha yaşandı.

Geçtiğimiz günlerde Tv100’de bir programa katılan Cumhurbaşkanı Başdanışmanı ve Cumhurbaşkanlığı Hukuk Politikaları Kurulu Başkanvekili Mehmet Uçum, “Ben solcu bir adamım. Atatürk benim kırmızı çizgimdir. Yeni anayasa da laiklik ve Atatürk üzerine kurulacak” ifadelerini kullanmıştı. Uçum’a yanıt AKP MKYK Üyesi Şamil Tayyar’dan geldi.

‘BU NASIL ÖZGÜVEN NASIL BİR ŞIMARIKLIK?’

Şamil Tayyar, Uçum’un bahse konu sözlerinin yer aldığı paylaşımı alıntılayarak çok sert ifadelerle tepki gösterdi. AKP’li Tayyar yaptığı paylaşımda şöyle dedi:

“AK Parti’nin bir lideri var. Karar organı MKYK var. Bir parlamento var. AK Parti’nin parlamentoda bir grubu var. Sanki hepsinin üzerinde, tek karar vericiymiş gibi hüküm cümlesi kuruyor. Bu nasıl bir özgüven? Nasıl bir şımarıklık?”

DAHA ÖNCE DE ‘SOROS’ ÜZERİNDEN BİRBİRİNE GİRMİŞLERDİ

Tayyar, 50 artı 1 sistemini getirenlerin Cumhurbaşkanı’na tuzak kurduğunu ve bu kişilerin “Soros’un AKP içinde yerleştirdiği adamları” olduğunu iddia etmişti. Tayyar ile Uçum arasında konuya dair bir tartışma yaşanmıştı. Eski AKP milletvekili Mehmet Metiner de ‘Soros’ kavgasına sosyal medya hesabından dahil olmuştu.

Anayasa değişikliğini hazırlayan ekibin içinde bulunan Uçum, “Türkiye’yi değil kendilerini düşünenler, ülke karşıtlığını iş edinenler, hakkımda ‘sorosçuluk yalanı’ yayma peşindeler. Ne yaparsanız yapın 2007 ve 2017’de iki kez halk tarafından kabul edilmiş Türkiye’nin sosyolojik ve siyasi istikrarının güvencesi 50+1 kuralından halk vazgeçmez” ifadelerini kullanmıştı.

Uçum’un açıklamaları üzerine Şamil Tayyar’dan sert bir yanıt gelmiş, Twitter’dan açıklama yapan Tayyar, “Uçum, devlet memurudur. Bir devlet memuru, siyasete racon kesemez. Siyaset yapacaksa, verir istifasını, çıkar er meydanına. Hodri meydan” demişti.

Metiner, “Görünen o ki Soros’un her yerde her kesimde adamları var. Hep içimizden vurulduk. Başımıza geçirdiklerimizin ihanetine uğradık. Gerekli dersi almadığımızı görmek üzüyor bizi. Şimdilik bu kadar diyeyim” ifadelerine yer vermişti.

thumbnail
İlgili haber

Son FETÖ kumpası savunucusu Şamil Tayyar: Hesap vermedikçe saldırganlaşıyor

thumbnail
İlgili haber

AKP’li Şamil Tayyar ve Mehmet Uçum arasında ‘Soros’ kavgası

thumbnail
İlgili haber

Külliye’deki ‘Soros’ bağı… ‘Oğul-yeğen’ ortaklığı

Şamil Tayyar’dan Mehmet Uçum’a zehir zemberek sözler

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

2 Yorum

  1. feto kumpaslarinin senaristlerinden birisi. Operasyon Ergenekon kitabinin da yazaridir. Bir numarayi 15 yil once aciklayacakdi, hala aciklayacak.

  2. Al birini vur ötekini

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!