Sarıgül’den genel af çağrısı

TDP Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, “Türkiye Cumhuriyeti Devleti güçlü, adil ve şefkatlidir. 4,5 milyon Suriyeliye bakan benim Türkiye’m, 250 binin üzerindeki kader mahkumlarına da kucak açmalıdır” dedi.

featured
service

İl ve ilçe teşkilatlarındaki partililerle bayramlaşmak için kente gelen TDP Genel Başkanı Sarıgül, Adana E Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu kampüsü önünde af çağrısı ile ilgili basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Mahkum yakınlarından aldığı bilgilerle 9 Nisan’da başlattığı af çağrısıyla ülkedeki birçok cezaevini dolaştığını belirten Sarıgül, “Toplumun son derece gergin ve mutsuz olduğunu görüyorum. Cezaevleri son derece dolu. Kapasitesi 270 bin olan cezaevlerimizde şu anda 300 binin üzerinde mahkum bulunmakta. Cezaevlerinde özellikle annelerinin yanında bekleyen çocuklar var. Pandemi koşulları nedeniyle yargılanmaların çok hızlı yapıldığı ve bazı şeylerin gözden kaçtığı bilgilerini almaktayız. Toplumsal barışa ve kardeşliğe ihtiyacımız var” dedi.

Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin güçlü, adil ve şefkatli olduğuna vurgu yapan Sarıgül, “Çocuklar, anneler ve babalar için af istiyoruz. Siyasi değil vicdani olarak herkesi ‘Toplumsal barış, kardeşlik ve hukuk için affet Türkiye’m’ demeye çağırıyorum. Bu çağrımız; gönülleri alma, yaraları sarma çağrısıdır. İnşallah gülmeyen yüzleri güldürelim, toplumdaki gerginliği ortadan kaldıralım. 4,5 milyon Suriyeliye bakan benim Türkiye’m, 250 binin üzerindeki kader mahkumlarına da kucak açmalıdır. Bu mahkumlar çıktığında da onları gerek iş desteği gerekse de psikolojik ve ekonomik desteğiyle toplum ile kaynaştırmalıyız” diye konuştu.

Sarıgül’den genel af çağrısı

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

3 Yorum

 1. 2 hafta önce

  Suçsuz günahsız ömürlük cezalar alan mahkumlara af istiyoruz

  Cevapla
 2. 2 hafta önce

  Allah akıl fikir versin sana!

 3. 2 hafta önce

  Dunyanin hangi gelismis ulkesinde var secim vakti af cikarmaya calismak. Boyle ihale kapmak icin, pudra cekmek icin parti kuranlar oldugu surece adam olmayiz. Kader mahkumuymus, oy icin salmayacaginiz adam yok. Allah serrinizden sakinsin.

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!