Sarıyer’deki taksici cinayetinde katilin cezası belli oldu

İstanbul Sarıyer'de aracına bindiği taksici Yaşar Yanıkyürek'i bıçaklayarak öldüren ve yol kenarına atıp taksiyle kaçan İran uyruklu Yoosef Bagherian Gharehtapeh "nitelikli kasten öldürme" suçundan ağırlaştırılmış müebbet ve silahla yağma suçundan ise 13 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

featured

İstanbul 2. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya tutuklu sanık Yoosef Bagherian Gharehtapeh, Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) ile bağlandı. Duruşmada maktul Yaşar Yanıkyürek’in ailesi ile taraf avukatları hazır bulundu.

‘CANİCE BİR CİNAYET’

Duruşmada söz verilen taksici Yaşar Yanıkyürek’in oğlu, “Canice bir cinayet işlenmiştir. Hatırlamaması mümkün değil. Her şeyi planlı ve bilerek bir cinayet işlemiştir. En ağır şekilde cezalandırılmasını istiyorum” dedi.

Mütalaasında Cumhuriyet Savcısı sanığın cezalandırılmasını istedi.

’30 TANE HAFIZA İLACI KULLANDIĞIM İÇİN HATIRLAMIYORUM’

Duruşmada savunma yapan sanık Yoosef Bagherian Gharehtapeh, şunları söyledi:

“Ülkeye kaçak yolla girmedim. Ben 30 tane hafıza ilacı kullandığım için olayı hatırlamıyorum. Olaydan sonra tüm ilaçları aldılar, beni dövdüler. Hiçbir şey hatırlamıyorum. Birçok şeyi hatırlamıyorum. Araca bindiğimizi hatırlıyorum. Beni çok dövdüler bir şey hatırlamıyorum. İlaçlarımı da aldılar.”

AĞIRLAŞTIRILMIŞ MÜEBBET VE 13 YIL HAPİS

Kararını açıklayan mahkeme heyeti, sanık Yoosef Bagherian Gharehtapeh’in, ‘nitelikli kasten öldürme’ ve ‘silahla yağma’ suçlarından ağırlaştırılmış müebbet ve 13 yıl hapis cezasıyla cezalandırılmasına karar verdi.

Mahkeme, sanığın samimi pişmanlık göstermediğini değerlendirerek cezada herhangi bir indirim uygulamadı. Mahkeme hakimi karardan sonra Yaşar Yanıkyürek’in ailesine, “Ölüyü geri getirmez. Allah gani gani rahmet eylesin” diyerek başsağlığında bulundu.

İDDİANAME

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede Yoosef Bagherian Gharehtapeh hakkında ‘Tasarlayarak kasten öldürme’ suçundan ağırlaştırılmış müebbet ve ‘Silahlı yağma’ suçundan ise 10 yıldan 15 yıla kadar hapis cezasıyla cezalandırılması talep edilmişti. (DHA)

Sarıyer’deki taksici cinayetinde katilin cezası belli oldu

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!