‘Savaş var, dönemezler’ diyorlardı… Suriye turistleri bu video ile çağırdı

Suriye, turistleri ülkesine davet etmek için bir TikTok fenomeni aracılığıyla turizm tanıtım videosu yayınladı. Görüntülerde gezilecek yerlerin yanı sıra Suriye kültürünü tanıtan yiyecekler de paylaşıldı. 

featured

Suriye, bir TikTok fenomeni aracılığıyla turizm tanıtım videosu yayınladı. Videoda, Suriye’nin gezilecek yerleri, Suriye’de yenilebilecek yemekler, plajlar ve sokak hayvanları görüntülendi.

Odatv’nin aktardığına göre, Suriye’nin videoya alınan ve turizm tanıtımına konuk olan yerlerinde savaşın yaşanmıyor olması dikkat çekti.

Sığınmacıların Türkiye’den gönderilmesiyle ilgili tartışma, siyasetin önemli konu başlıklarından birisi olmayı sürdürüyor. Muhalefet partileri konu hakkında harekete geçilmesi yönünde çağrılarda bulunmuştu. Mart ayında yaptığı açıklamada, “Ana muhalefet, ‘Biz seçimi kazandığımızda mültecileri ülkelerine göndereceğiz’ diyor. Biz göndermeyeceğiz.” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan ise bir ay sonra yaptığı açıklamada 1 milyon Suriyelinin “gönüllü” olarak gönderilmeleri için yeni bir proje hazırlığı içerisinde olduklarını söylemişti.

Sığınmacıların Türkiye’de kalmasını savunan siyasiler “Savaş var, dönemezler” açıklamasında bulunmuştu.

İşte o video:

‘Savaş var, dönemezler’ diyorlardı… Suriye turistleri bu video ile çağırdı

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

1 Yorum

  1. 2 ay önce

    camıler artık sıyası propaganda yerı oldu. aferın sıze

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!