Savcı Sayan’dan ‘Ağrı sokaklarında silahla dolaşıyor’ açıklaması

Silahlı sokak yürüyüşe görüntülerine AKP'li Ağrı Belediye Başkanı Savcı Sayan'dan açıklama geldi.

featured

Ağrı Belediyesi Başkanı Savcı Sayan‘ın, beraberindeki kalabalık bir grupla gece saatlerinde sokakta yürürken çekilmiş görüntülerde uzun namlulu silah taşıyan insanların da görülmesi tartışma konusu olmuştu. Savcı Sayan, söz konusu kişilerin güvenlik mensubu olduğunu söylemişti. Diğer yandan Ağrı 1970 Spor Başkanı Mehmet Yıldırım, Sayan’ın kendisini tehdit ettiğini ve aile yakınlarının marketinin önünde ateş açtırdığını öne sürmüş ve Facebook sayfasında o anlara ait olduğunu iddia ettiği görüntüler paylaşmıştı.

Savcı Sayan ile Mehmet Yıldırım ailesi arasında bir süredir gerginlik yaşandığı biliniyordu.

Sayan, hakkındaki iddialara ve o görüntülere ilişkin açıklama yaptı. Twitter hesabından bir video mesaj paylaşan Sayan, “Ağrı’nın sokaklarında hiçbir zaman silahla dolaşmam” dedi.

‘SALDIRIYA UĞRADIK’

Sayan şu ifadeleri kullandı:

“Biz o gün talihsiz bir olay yaşadık. Ben, belediye başkan yardımcımız ve yanımızdaki ekip saldırıya uğradık. Belediye başkan yardımcım darp edildi, yanımdaki insanlar darp edildi. Beni korumakla görevli arkadaşlar beni güvenli bir alana çekmek için uğraştılar.

Bizim kendi çekimimizde orada bir silah görünmüş, devletin silahı. PKK’nın silahından rahatsız olmayanlar onları alkışlayanlar devletin silahından rahatsız olmuşlar. Bunu çok önemsemiyoruz fakat Türk halkının vicdanını rahatlatmak için açıklama yapıyorum, onları muhatap aldığımdan değil. Olayın özü budur.”

Savcı Sayan’dan ‘Ağrı sokaklarında silahla dolaşıyor’ açıklaması

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

1 Yorum

  1. 2 ay önce

    Büyük köstebek bu herif

    Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!