‘Savcılar üç ilde harekete geçti’ iddiası… Konu: Sedat Peker videoları

featured

Suç örgütü lideri Sedat Peker’in iddiaları üzerine savcıların İstanbul, Ankara ve Muğla’da soruşturmalar başlattığı öne sürüldü.

Son aylarda siyasetin gündemini belirleyen Sedat Peker videoları kamuoyunda “soruşturacak savcı yok mu?” serzenişine neden olmuştu.

Mafya-medya-siyaset üçgenindeki iddialar üzerine üç ilde savcıarın harekete geçtiği öne sürüldü.

Cumhuriyet yazarı Barış Pehlivan, “Hem videoların çözümleri, hem baroların şikâyetleri hem de açık kaynaklardaki haberler dosyalanmaya başlanmış. Soruşturmaların İstanbul, Ankara ve Muğla’da yapıldığını öğrendim. İçeriklerine dair şu an dışarı bilgi sızdırmamak için uğraşıldığını fark ettim. Belki de bu yüzden UYAP’a bile yüklememişlerdir şu aşamada…” iddiasında bulundu.

Pehlivan’ın yazısındaki ilgili bölüm şöyle:

“Hep o haklı serzeniş: Görevini yapacak bir savcı aranıyor.

Lağım çukurunu temizlemeye yardımcı olacak yargı sürecinin başlaması gerekiyor.

Duydum ki o savcılar bulunmuş. Sedat Peker’in videolarındaki iddialar ve isimler için birkaç ilde soruşturmalar başlatılmış.

Hem videoların çözümleri, hem baroların şikâyetleri hem de açık kaynaklardaki haberler dosyalanmaya başlanmış. Soruşturmaların İstanbul, Ankara ve Muğla’da yapıldığını öğrendim. İçeriklerine dair şu an dışarı bilgi sızdırmamak için uğraşıldığını fark ettim. Belki de bu yüzden UYAP’a bile yüklememişlerdir şu aşamada…

Nereye evrilir bu soruşturmalar, ileride göreceğiz.

Hani kulaktan kulağa fısıldanan “Erdoğan bu rüzgârı Temiz Eller Operasyonu yaparak lehine çevirir” tezi mi gerçekleşir, bilmiyorum.

Neyse…

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül’ün kısa süre önce yaptığı bir açıklamayla bitireyim:

“Elbette soruşturmada esas olan gizliliktir ama bu gizlilik, hakikati toplumdan kaçırmak anlamı taşımaz. Bu sürecin amacı bir yanda kişi şeref, onur ve haysiyetini korumak, diğer yanda soruşturmanın somut delile dayalı olarak etkili yürütülmesini sağlamaktır. Bir suç iddiasını ve işin aslını araştıracak olan savcılarımızdır.”

‘Savcılar üç ilde harekete geçti’ iddiası… Konu: Sedat Peker videoları

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

6 Yorum

 1. 1 sene önce

  temiz eller için dünyanın her yerinde eş zamanlı operasyon yürütülmeli ve siyonist sermayeye insanlık Kayyum atamalı.

  Cevapla
 2. 1 sene önce

  Hele şükür.

  Cevapla
 3. 1 sene önce

  bu işten pis kokular geliyor gibi.iktidar aleyhine beyanatlar verirken üzerine giden muhalefet yarın bir gün muhalefet aleyhine beyanatlarda iftira mı diyecek.kanalizasyon patlarsa iktidar muhalefet her yeri batırır.siyasetin içerisinde medyada olduğu gibi menfaat birlektiliğinde olanlar(ideoloji-parti farketmez) yarın ne diyecekler acaba.iktidar aleyhine atarken doğru muhalefet aleyhine atarken tuuu…rüzgarın seyri her an değişebilir.aslında temiz toplum herakatı başlamalı.her kesimden kirliler sökülüp atılmalı.

  Cevapla
 4. 1 sene önce

  O, Urfa Viransehir savcisida mi …….. Hani “resen”`de olsa belge toplamaya baslayan !

  Cevapla
 5. 1 sene önce

  🙂

  Cevapla
 6. 1 sene önce

  Bu ülkede dürüst,namuslu,vatansever,halkı düşünen,yönettiği yerlerde alçakça işler yapmayan,ufacık imkanlarıyla bile para babalarına ihale peşkeşi çekmeyen,doğru yapılana doğru diyebilen,tacize,tecavüze ve yasadışı örgütlere asla prim vermeyen, kaçak villalar,kaçak yapılar yapmayan,ateist olup ,domuz yeyip iftar sofrasına katılmayan Pandemiden bile medet umar hale gelmemiş şerefli bir muhalefet olsa bugünkü iktidar sahipleri 19 sene ayakta kalabilirmiydi ?

  Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!