Saygı Öztürk: Dosyadaki bakan İçişleri Bakanı

Kara para aklama ve yolsuzluk suçlamasıyla ABD'de yargılanmasına başlanan iş adamı Sezgin Baran Korkmaz'ın kaçmadan hemen önce İçişleri Bakanlığında bakanla görüştüğü iddiaları gündeme gelmişti. Sedat Peker, bu görüşmede bazı pazarlıkların yapıldığını öne sürmüştü. Sözcü yazarı Saygı Öztürk, söz konusu dosyada İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun da adının geçtiğini duyurdu.

featured

Necip Hablemitoğlu suikasti soruşturması kapsamında aranan firari Levent Göktaş‘la ilgili gelişmeler takip edilirken, Göktaş’ın adı Sezgin Baran Korkmaz olayında da geçiyor. Ancak sadece Göktaş’ın değil, Sözcü yazarı Saygı Öztürk‘ün iddiasına göre İçişleri Bakanı Süleyman Soylu‘nun da adı geçiyor.

Öztürk’ün yazısının satır başları şöyle:

“(…) Levent Göktaş, avukatlık yapıyordu. Ünlü iş insanı İnan Kıraç’ın hisselerini Sezgin Baran Korkmaz’dan 6 milyon dolara devralmıştı. Sezgin Baran Korkmaz’ın hem 40 milyon dolar alacağından vazgeçtiğini, hem de hisselerini ederinin çok altında İnan Kırıç’a devrettiğini aktarmıştım. 40 milyon dolar borcun silinmesi konusunun da İçişleri Bakanı ile Sezgin Baran Korkmaz’ın bakanlıkta yaptığı görüşmede konuşulduğunu, Korkmaz açıklamış, bu görüşmenin ertesinde Türkiye’den ayrılmıştı. O görüşmeyle ilgili Bakan’ın bir açıklaması olursa onu da duyurmayı görev bilirim. O dosyada adı geçen, İçişleri Bakanı. Ama konunun Hablemitoğlu suikastıyla uzaktan yakından ilgisi yok.

Peki, Levent Göktaş’ın üzerine geçen o hisseler ne oldu? Onu ve diğer şirketlerde de olan hisselerini devrettiğini öğrendim. Levent Göktaş da bilir ki, kendisine ulaşabilsem, Nuri Gökhan Bozkır’ın Sauna çetesi davasında avukatı olduğunu da sorardım. Ancak, o istemedikten sonra ulaşmak da mümkün değil.

Levent Göktaş’a, avukatı Hüseyin Ersöz de ulaşamadı. Göktaş’ın kızlarının isteği üzerine, babası adına sahte hesaplarla açıklama yapıldığını belirttiler. Göktaş’la Peker tanışıyor mu? Evet tanışıyor. Göktaş gibi kahraman bir komutanın adının böyle bir olayda geçmesi üzücü. Kendisiyle son konuştuğumda, “Benim bu olayla ilgim yok. Adım geçiyor ama ben büromdayım, kimsenin gelip beni aldığı yok” demişti. 20 yıllık sır cinayetle ilgili 6 kişi tutuklandı, bunların çoğunun ortak özelliği ülkemizin gözbebeği kuvvetlerinden Özel Kuvvet mensubu yani Bordo Bereli olmaları. Levent Göktaş aranıyor. Yaklaşık 1,5 ay içinde Savcı Zafer Ergün iddianamesini hazırlayacak. O iddianamede Bakan’ın adı geçer mi? Onu da iddianame çıkınca öğreneceğiz.”

Saygı Öztürk: Dosyadaki bakan İçişleri Bakanı

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!