Sayısal Loto gerçekten 'çıldırdı'

Çılgın Sayısal Loto oyununda hayret verici bir olasılık gerçek oldu. 6 sayıdan 4’ü aynı geldi.

Sayısal Loto gerçekten 'çıldırdı'

Milli Piyango İdaresi’nin Çılgın Sayısal Loto oyununda görülmemiş bir olasılık gerçekleşti. 90 sayıdan oluşan lotonun 18 ve 23 Kasım tarihli çekilişlerde 6 sayıdan 4’ü aynı geldi. 8-22-55 ve 71 sayıları iki çekilişte de çıktı.

CHP Zonguldak Milletvekili Deniz Yavuzyılmaz, Çılgın Sayısal Loto oyununda gerçekleşen olasılıkla ilgili “Bu durum 5 trilyon 437 milyar 710 milyonda bir ihtimal. Bu rakamların denk gelme ihtimali neredeyse imkansız. Milli Piyango talih kuşunun tüylerini yoluyordu. Özelleşince talih kuşu rahmetli oldu” dedi.

Sözcü'den Deniz Ayhan'ın haberine göre, Yavuzyılmaz, şunları söyledi:

"Milli Piyango şans oyunu çekilişlerini Sisal Şans'a 1 Ağustos 2020'de devretti. Eskiden 1-49 sayılarından 6'sını bilen büyük ikramiye kazanıyordu. Şimdi 1-90'dan 6'sını bilen kazanabiliyor. Ancak 50 çekilişin hiçbirinde kazanan olmadı. Çünkü bu 622 milyonda bir ihtimal. Yeni sistem kimse kazanamasın diye kurgulanmış."

DAHA ÖNCE DE 5 SAYI AYNI GELMİŞTİ

Sayısal Loto geçen haziran ayında da benzer bir şaibe iddiasıyla gündeme gelmişti.

6 Haziran ve 27 Haziran'da yapılan çekilişlerde kazanan 5 numara da aynı olmuştu. Haziranda da 49 sayıdan 6 top çekiliyordu ve 21 gün arayla yapılan iki çekilişte 5 sayının aynı olmasının 3.5 trilyonda bir ihtimal olduğu hesaplanmıştı.

MİLLİ PİYANGO'DA SİSTEM SKANDALI

Veryansın Tv 5 Ekim'de Milli Piyango'da yaşanan bir skandalı daha gündeme getirmişti.

Kurumun yazılımda olan bir hata nedeniyle bazı üyelerin başka bir üyenin sistemine yanlışlıkla girebildiği ortaya çıktı. Bu durumda da sistemine girilen bazı üyelerin hesabından oyunlar oynandığı ve bu üyelerin hesaplarında bulunan paraların tükendiği öğrenildi. Mağdurlar şirkete bu konuda şikâyetlerini belirtseler de henüz bir sonuç alınamadığı bildirildi.

Haberin ayrıntıları için tıklayınız...