75 tweet attı… Sedat Peker’den Hasan Yeşildağ iddiaları…

Sedat Peker, kendisine yakınlığı ile bilinen Deli Çavuş isimli hesaptan bir dizi paylaşım ve iddiada bulundu. Peker, bir dönem Erdoğan'ın 'korumalığını' yapan ve kısa sürede servet sahibi olan, adı suç örgütleriyle anılan ve son yıllarda medya patronluğu yapan Hasan Yeşildağ hakkında iddialarda bulundu.

featured

Organize suç örgütü yöneticisi olduğu iddiasıyla hakkında yakalama kararı bulunan Sedat Peker, 75 tweet’lik paylaşımında 3 ‘karanlık yapı’dan bahsedeceğini belirterek, bunlardan biri olduğunu öne sürdüğü iş insanı Hasan Yeşildağ ve kardeşleriyle ilgili çeşitli iddialarda bulundu.

Peker, Recep Tayyip Erdoğan’ın 1998’de Pınarhisar Cezaevi’nde yattığı dönem fedailiğini yaptığı iddia edilen Hasan Yeşildağ ve kardeşleri ile ilgili paylaşımlar yaptı.

2017 yılında Ethem Sancak’ın elindeki basın yayın organlarını sattığı ve Es Medya’nın (şimdiki adıyla TürkMedya) sahibi olan Yeşildağ, yakın tarihte Çamlıca Kulesi’ndeki 360 Kule Kafe – Restoran’ın işletmesini ihalesiz şekilde aldığında da tekrar gündeme gelmişti.

Sedat Peker, paylaşımlarında Paşakapısı Cezaevi’nde Hasan Yeşildağ’ın kardeşleri Metin Yeşildağ ve Ali Yeşildağ’ın iki kişiyi öldürdüklerini 7-8 kişiyi de ağır yaraladıklarını iddia etti, Hasan Yeşildağ’ın, ASALA’ya karşı Avrupa’da eylemler yapmak için görevlendirildiğini ancak kendisine verilen bomba malzemeleriyle İsviçre’de yakalandığını öne sürdü.

Peker ayrıca Hasan Yeşildağ’ın, Aziz Yıldırım’ın yeğeni Süreyya Yalçın’ı fidye için kaçırma planı yaptığını da iddia etti.

Peker, “hala daha faili meçhul olan eski hakem Ahmet Çakar’ın vurulması olayını da konuşacağız. Delilleri ile ispatlayacağım.” dedi.

Peker, sonraki paylaşımlarında Mücahit Arslan’dan da bahsedeceğini belirtti.

HASAN YEŞİLDAĞ KİMDİR?

12 Eylül öncesi ‘Ümraniye Bombacısı’ olarak bilinen Hansan Yeşildağ, 1961 Rize doğumlu. Yeşildağ, Erdoğan, Pınarhisar Cezaevi’ne girdiğinde, Erdoğan’ı korumak adı altında “gönüllü olarak” suç işleyip içeri girdi ve cezaevindeki korumalığını yaptı. Erdoğan’ın İBB başkanı olmasıyla zenginleşen servetini artıran Yeşildağ, İGDAŞ skandalıyla da gündeme gelmişti.

Kasımpaşa ve Rize Spor Kulüplerinde Yönetim Kurulu Üyeliği görevinde bulundu. 24, 360, TV4, Alem FM, Lig Radyo, Akşam, Star, Güneş gibi medya kuruluşlarını bünyesinde barındıran Esmedya, Ethem Sancak tarafından 2017 yılında Hasan Yeşildağ’a satıldı.

75 tweet attı… Sedat Peker’den Hasan Yeşildağ iddiaları…

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!