Sedat Peker ve mafya anketinden çarpıcı sonuçlar

featured

MetroPOLL Araştırma şirketinin yaptığı anket çalışmasına göre, AKP seçmeninin yüzde 45’i, MHP seçmeninin ise yüzde 50’si mafya örgütlerinin birileri tarafından korunup kollandığı görüşünde. Sedat Peker’in videolarının izlenme oranı da eğitim seviyesine göre farklılık gösteriyor.

VERYANSIN TV

Metropoll Araştırma şirketinin kurucusu Özer Sencar, sosyal medya hesabından Türkiye’nin Nabzı Mayıs 2021 anketinde suç örgütü lideri Sedat Peker videoları ve mafya örgütlerine ilişkin yöneltilen sorulara verilen yanıtları paylaştı.

Sedat Peker’in videolarını izleyenlerin yaş ve eğitim durumlarına göre dağılımını paylaşan Sencar, şunları kaydetti:

“İzlenme yaşa göre farklılık göstermiyor ancak eğitim seviyesine göre belirgin şekilde farklılaşıyor.

Peker’in iddialarını tamamen veya çoğunlukla inandırıcı bulanlar yüzde 48, küçük bir kısmını inandırıcı bulanlar yüzde 18 ve hiç inandırıcı bulmayanlar ise yüzde 23 oldu.

Peker’in iddialarına farklı yaş ve eğitim gruplarının değerlendirmesi. Yaş ilerledikçe ve eğitim seviyesi düştükçe Peker’e inananlar azalıyor.”

 

Ankete göre, katılımcıların yüzde 57’si Türkiye’de mafyatik kişiler, gruplar ve olayların sayısının son yıllarda arttığını düşünüyor.

 

“Mafyatik örgütlerin birileri tarafından korunup kollandığını düşünüyor musunuz?” sorusuna da katılımcıların yüzde 61,2’si “evet düşünüyorum” derken, yüzde 22,6’si düşünmediğini ifade etti. 

 

Katılımcıların yüzde 34’ü mafya ve suç örgütleriyle etkili mücadele edildiğini düşünürken, yüzde 46,5 buna katılmadığını ifade etti.

Sedat Peker ve mafya anketinden çarpıcı sonuçlar

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

1 Yorum

  1. 1 sene önce

    yaptiklari anketlerde….. bir dahaki secimde….. Kömürmü, makarnami yoksa Kahvemi tercih edersiniz diye bir calisma yapsalar yaaaaa………..,…….. ankete katilanlarin ne meyilli olduklarida ortaya cikardiiiiii

    Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!