Sedat Peker’in ‘basın danışmanı’ Emre Olur’a tahliye

Sedat Peker'in basın danışmanı olarak bilinen Emre Olur tahliye edildi. Emre Olur, savunmasında suçlamaları kabul etmezken "Ben suçlu olsaydım diğerleri gibi sığınma talebinde bulunurdum. Kendi isteğimle teslim oldum ve 5 aydır tutukluyum" dedi.

featured

Anadolu 16. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen ilk duruşmaya sanık Ahmet Emre Olur, Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) ile bağlandı. Duruşmada avukatı hazır bulundu.

Emre Olur, savunmasında suçlamaları kabul etmedi. Olur, “Ben suçlu olsaydım diğerleri gibi sığınma talebinde bulunurdum. Kendi isteğimle teslim oldum ve 5 aydır tutukluyum” ifadelerini kullandı.

Organize suç örgütü lideri olduğu gerekçesiyle hakkında yakalama kararı çıkarılan Sedat Peker’in basın danışmanı olarak bilinen Emre Olur tahliye edildi. Mahkeme, Olur’un yurt dışına çıkış yasağı şeklinde adli kontrol uygulanarak tahliyesine karar verdi.

Olur’un tahliye haberini Peker’in avukatı Ersan Barkın sosyal medya hesabından duyurdu. Barkın, paylaşımında “Emre Olur tahliye edildi” ifadelerini kullandı.

NE OLMUŞTU?

Hakkında “tehdit”, “suçu ve suçluyu övmek”, “hakaret”, “suç işlemek amacıyla kurulan örgüte üye olma”, “basit yaralama”, “sesli, yazılı veya görüntülü bir ileti ile hakaret” suçlamalarıyla adli makamlarca aranan Olur, Arnavutluk’ta gözaltına alınarak 18 Eylül’de Türkiye’ye getirilmişti.

Emniyetteki işlemlerinin ardından Kartal’daki Anadolu Adliyesi’ne sevk edilen Olur, savcılıktaki ifadesinin ardından tutuklama istemiyle nöbetçi hâkimliğe sevk edilmişti. Emre Olur, “Suç işlemek amacıyla örgüte üye olma” iddiasıyla Nöbetçi Sulh Ceza Hâkimliği tarafından tutuklanmıştı.

Emre Olur hakkında Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığınca hazırlanan iddianamede, ‘suç işlemek amacıyla kurulan örgüte üye olma’ ve ‘silahla kasten yaralama’ suçundan 7 yıl 6 aya kadar hapisle cezalandırılması talep edilmişti.

Sedat Peker’in ‘basın danışmanı’ Emre Olur’a tahliye

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!