Sedat Peker’in sağ kolu Emre Olur muamması… Önce ‘Türkiye’de’ dedi sonra ‘Arnavutluk’ta

Sedat Peker’in “basın danışmanı” ve “sağ kolu” olarak adlandırılan Emre Olur’un Türkiye’ye getirildiği iddia edildi. İddianın sahibi Erk Acarer bir süre sonra farklı paylaşımlarda bulunarak, Olur'un Türkiye'ye getirilmediğini, Arnavutluk havalimanı nezaretinde tutulduğunu öne sürdü. Ancak iddiaya ilişkin henüz resmi bir doğrulama ya da yalanlama gelmedi. 

featured

İddianın sahibi Sedat Peker çevresiyle iletişimi olduğu bilinen Erk Acarer. İddiaya göre, Emre Olur, Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) tarafından aktarmalı olarak Türkiye’ye teslim edildi. Ancak iddiaya ilişkin henüz resmi bir doğrulama ya da yalanlama gelmedi. Acarer kısa süre sonra yeni iddialarda bulundu ve Olur’un Türkiye’ye getirilmediğini Arnavutluk’ta havalimanı nezarethanesinde tutulduğunu öne sürdü.

Emre Olur, Peker adına sosyal medya hesabından yaptığı açıklamalarla tanınıyor.

Acarer’in sosyal medya hesabından yaptığı paylaşım şöyle:

“Sedat Peker cephesinde yeni ve önemli gelişme! Peker’e yakın kaynaklardan edindiğimiz bilgiler çemberin daraldığını gösteriyor. Kamuoyunda basın danışmanı olarak bilinen Emre Olur, 3 gün önce Arnavutluk’tan B.A.E’ye geçiyor.

Üç gün sonra, oturum işlemlerini tamamlamak için devlet dairesine çağrılıyor. Ama işlemleri yapılmıyor. Önce Sırbistan aktarmalı uçakla Arnavutluk’a yollanıyor. Önceden haber verildikleri anlaşılan Türk yetkililer, onu oradan teslim alıp bu sabah itibarı ile Türkiye’ye getiriyor.

Birbiri ardına gelişen bu olaylar bize ‘bir şey’ anlatıyor. Peker’in, başına 25 milyon $ konması,evine saldırı, ardından yakınlarının kurşunlanması ve kilit adamına yönelik operasyon, hem Türkiye hem de çeşitli saiklerle yakınlaşılan ve anlaşmalar yapılan BAE’nin Peker’e mesajı.

Olanları “Bir daha paylaşım yaparsan seni de iade ederiz” diye okunabilir. Anlattıklarının ne kadar önemli olduğu bir kez daha teyid ediyoruz. Keşke biraz daha derinlemesine araştırma yapabilseydik, gerçeğin biraz daha üzerine gidebilseydik ve böyle balık hafızalı olmasaydık!

1-Diplomatik bir kriz geliyor. Arnavutluk’tan edindiğimiz son bilgi: Emre Olur 08.30’da İstanbul uçağına bindirildi. Fakat uçak kalkarken Arnavutluk’taki avukatları devreye girdi.

2-Kendisi ve ailesi Arnavutluk vatandaşıymış. Avukatlar Türkiye’ye gönderilmesinin AİHM kurallarına aykırı olduğunu söylüyor. Son bilgi İstanbul’da değil, Arnavutluk’ta havalimanı nezaretinde olduğu.

3-Yine edindiğimiz bilgiler Türk yetkililerin buraya gittiği yönünde! Kısaca şu anda İstanbul’da değil, Arnavutluk’ta havaalanı nezaretinde. Türk yetkililerin gitmesini, büyüme olasılığı olan bir kriz diye değerlendirmek mümkün.”

Sedat Peker’in sağ kolu Emre Olur muamması… Önce ‘Türkiye’de’ dedi sonra ‘Arnavutluk’ta

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

2 Yorum

  1. Geldikleri ülkeler aleyhine de konuşabilecek heriflerin anlaşmalı olarak sağ salim ve anlasarak teslim edileceğine inanmiyorum.

  2. benim Erk Acarer’in yazılarından algıladığım, kendisinin S. Peker’e desteğini çektiği yönünde.

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!