Şehit Aybüke öğretmen için duygulandıran klip

Ankara Müzik ve Güzel Sanatlar Üniversitesi öğrencileri, Öğretmenler Günü'nde, seslendirdiği "Mağusa Limanı" türküsüyle hafızalara kazınan şehit müzik öğretmeni Aybüke Yalçın'ı andı.

featured

Üniversitenin İcra Sanatları Fakültesi ile Radyo Televizyon Bölümünün ortak çalışmasıyla ilk görev yeri olan Batman’ın Kozluk ilçesinde 9 Haziran 2017’de öğrencilerine karne dağıttıktan sonra bölücü terör örgütü PKK’lı teröristlerce 22 yaşında şehit edilen Yalçın için bir video hazırlandı.

24 Kasım’da şehit müzik öğretmenini unutmayan müzik üniversitesi öğrencileri, Aybüke Yalçın ile özdeşleşen ve içinde “Beni öldürende yoktur din iman” sözlerinin geçtiği Mağusa Limanı türküsünü söylediler.

Türküyü Veysel Gökçek, Birtek Avşar, Zümranur Kanmaz, Mehmet Fatih Yazgan seslendirirken, Radyo Televizyon Programcılığı öğrencileri eserin kaydını yaptı. Tüm şehit öğretmenleri rahmet ve minnetle yad eden öğrenciler, videonun sosyal medya paylaşımında, “Bu toprakların türküsünü haykıracak nice öğretmenler yetiştirmek için buradayız.” mesajına yer verdi.

Şehit Aybüke öğretmen için duygulandıran klip

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!