Şehit Gaffar Okkan’a ‘dangalak’ demek ‘ifade özgürlüğü’ sayıldı

Suikastle şehit edilen Diyarbakır Emniyet Müdürü Gaffan Okkan'a hakaret eden ve Hizbullah propagandası yapan üç öğretmen hakkında 23 Mart 2021'de kovuşturmaya yer olmadığına karar verildi.

featured

Diyarbakır’ın sembol isimlerinden olan eski Emniyet Müdürü Gaffar Okan, 24 Ocak 2001 günü saat 17.40 sularında Valilik binasına doğru seyir halindeyken Şehitlik semti Sezai Karakoç Bulvarı’nda kurulan pusuda şehit oldu. Okkan, evli ve 2 çocuk babasıydı. Okkan ile polisler Mehmet Kamalı, Sabri Kün, Mehmet Sepetçi, Atilla Durmuş ve Selahattin Baysoy da hain saldırıda şehit düştü. Okkan, yaptığı çalışmalarla Diyarbakırlıların büyük sevgi ve saygısını kazanmıştı.

Saldırının failleri karanlıkta kaldı ancak şüphe hep Hizbullahçıların üstünde oldu. Saldırıda, bölgede “Kürt Hizbullahı” olarak tanınan kanlı örgütün kullanıldığı genel bir kanı.

Gazeteci İsmail Saymaz, geçen yıllarda şehit Gaffar Okkan’a hakaretler edip Hizbullah propagandası yapan bir okul müdürü ve iki müdür yardımcısına dava bile açılmadığını, hala koltuklarını koruduklarını duyurdu.

Saymaz’ın yazısının satır başları şöyle:

“Türkiye’de düşünce ve ifade hürriyetinin sınırları, asla tahmin edemeyeceğiniz ölçüde genişledi. Bu müjdeyi benden duyun isterim.

Örneğin, şu tweet:

“Hizbullah cemaatinin en büyük hizmetlerinden biri, Gaffar Okkan gibi bir dangalağı öldürmekmiş!”

Yahut:

“Allah onların da sonunu çok sevdikleri Gaffar Okkan gibi yapsın, amin.”

Bir de bu var tabi:

“Hizbullah’ın kökünü kurutacağım diyen emniyetçinin öldürülme yıl dönümünde halk hep bir ağızdan ‘Biji Hizbullah’ diyor. Ne garip değil mi:)”

Asıl garip olan, üç tweetin sahibi M.T.’nin geçen yıla kadar Diyarbakır Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdür Yardımcısı olmasıydı.

Diyeceksiniz ki…

Herhalde mahkum olmuş ve memuriyetten el çektirilmiştir.

İşte, şimdi çuvalladınız.

Artık eski Türkiye yok, bayım!

Şiir okuduğu için tutuklandığı günler geride kaldı.

Hizbullah yanlısı M.T., yargılandığı davada, ifade özgürlüğü gerekçesiyle beraat etti. Milli Eğitim Bakanlığı, Hizbullah propagandasından ötürü bir günlük maaş kesme ve Okkan’a hakaretten kınama cezası verdi. Evet, sadece bu kadar.

Hizbullah propagandası yapan ve Okkan’a hakaret eden bir müdür ve iki müdür yardımcısına dava bile açılmadı. İkisi hala koltuklarını koruyor.”

Şehit Gaffar Okkan’a ‘dangalak’ demek ‘ifade özgürlüğü’ sayıldı

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

3 Yorum

 1. 12 ay önce

  Yılan, çıyan bir tane değil ki; ez ez bitmiyor. Boyuna yumurtlayıp çoğalıyorlar. Kentlere, kıyılara, batı şehirlerine hücum ediyor, devlet birimlerinde ur gibi yayılıyorlar. Belediyeler ilaçlama yapmıyor mu?

  • 12 ay önce

   Halk haşere seviyorsa ilaçlama etki eder mi? Eğer bir yer de haşere için uygun yaşam alanı veriliyorsa, haşere uzmanı çok etkili olmaz etkisizliğin şuçlusu orada yaşam alanı veren kişilerdir.

 2. 12 ay önce

  Kurt kurtluğunu iyi yapsa evi çakallar basmaz. Sorun bizim Türklüğümüzde. Hiçbir ülke demez ki gel benim milli değerlerime saldır.

Giriş Yap

Veryansın TV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!