Selahattin Demirtaş Diyarbakır’a götürüldü

Edirne F Tipi Cezaevi’nde tutuklu bulunan HDP eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, kalp krizi geçiren babası Tahir Demirtaş’ı görmesi için Diyarbakır’a götürüldü. Demirtaş babasını ziyaret ettikten sonra Edirne’ye geri götürüldü.

featured

HDP eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın babası Tahir Demirtaş’ın kalp krizi geçirdi. Demirtaş’ın avukatlarından yapılan açıklamaya göre, Selahattin Demirtaş babasını görmesi için kaldığı Edirne F Tipi Cezaevinden Diyarbakır’a götürüldü. Ziyaretin ardından Demirtaş Edirne’ye geri getirildi.

Yapılan açıklamada şöyle denildi:

“Müvekkilimiz Sayın Selahattin Demirtaş’ın anne ve babası, peş peşe geçirdikleri ani rahatsızlıklar nedeniyle Diyarbakır Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesinde tedavi altına alınmışlardır.

Sayın Demirtaş’ın annesi Saideye Hanım, yoğun bakımdaki tedavisinin ardından taburcu edilmiş; babası Tahir Bey ise halen kardiyoloji yoğun bakım servisinde tedavi altındadır.

Yakınlarının hayati tehlike taşıyan hastalıkları nedeniyle müvekkilimiz Sayın Demirtaş, yasaların kendisine verdiği hak çerçevesinde alınan izinle, 12 Kasım gecesi Edirne Cezaevinden Diyarbakır’a götürülmüş, babasını kısa bir ziyaret sonrasında tekrar Edirne Cezaevi’ne götürülmüştür.

Emeği geçenlere, tüm sağlık ekibine müvekkilimizin ve ailesinin teşekkürlerini iletiyor, kamuoyunun bilgisine saygı ile sunuyoruz.”

Selahattin Demirtaş Diyarbakır’a götürüldü

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

2 Yorum

  1. 4 hafta önce

    Insansaniz bunu yaparsiniz. Ne var bunda? Bu arada bu adam neden hapiste?

    Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!