‘Selahattin Demirtaş’ı istiyoruz’ diyen vatandaşa Yavaş’tan yanıt

Van'da bulunan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'a bir vatandaş, "Bizi bu dertten kurtarın. Selahattin Demirtaş’ı da istiyoruz" dedi. Yavaş'ın verdiği 'İnşallah' yanıtı tartışma yaratırken belediye yetkilileri bunun Demirtaş'la alakalı olmadığını belirtti.

featured

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın vatandaşların derdini dinlediği kalabalık ortamda bir kişinin “Selahattin Demirtaş’ı istiyoruz” demesi üzerine “İnşallah” yanıtını verdiği görüntüler gündem oldu.

Sosyal medyada kısa sürede yayılan görüntüler tartışma yaratırken bazıları Mansur Yavaş’ın Demirtaş sorusuna “inşallah” yanıtını verdiğini iddia etti, bazılarıysa Yavaş’ın genel olarak gelen isteklere bu yanıtı verdiğini savundu.

Konuya ilişkin açıklama yapan ABB Basın Dairesi, “Sayın Başkan, şikayetini dile getiren bir kişiye sıkça ‘inşallah’ sözüyle yanıt vermiştir. Özellikle ‘Selahattin Demirtaş’ı istiyoruz’ sözüne bu yanıtın verildiği şeklindeki manipülatif haberler gerçeği yansıtmamaktadır.” dedi.

İlgili haber: Mansur Yavaş cephesinden Demirtaş iddialarına yalanlama

‘Selahattin Demirtaş’ı istiyoruz’ diyen vatandaşa Yavaş’tan yanıt

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

6 Yorum

 1. 10 ay önce

  Dil sürçmesi olarak göremek istiyorum aponun heykelini dikeceğiz diyen adamın siyasette ve hapis dışında yeri yok bence Mansur yavaş bilerek İnş dedi ise oda bu ülke için seçenek olamayacağını göstermiştir bize Atatürk ilkelerine sapına kadar sahip çıkan adam lazım

  • böyle dil sürçmesi mi olmaz.. zafer partisi ne büyük hata yaptığını anlamıştır umarım
   milli benlik duygusu olan kişi o partide bir dakika durmaz yada ortalığı ateşe verirdi, kemal karabulut ve saz arkadaşlarını istifaya zorlardı

   • 10 ay önce

    zafer partisi bence hata yapmadi, balonu patlatir gibi oldu, ama halen belli degil.

 2. 10 ay önce

  Mansur, Demirtaş’ı inşallah çıkaracağız mı diyorsun yani? Ü.Özdağ sana kefil oldu diye adaylığına Evet demiştik. Ümit Özdağ bu Açılımcı kokusuna derhal açıklık getirmeli gerekirse Mansur hakkında yanılmışım deyip kendi aday olmalı.

 3. 10 ay önce

  yavaş sırat köprüsünde ya milli kanada ya ihanet kanadına düşecek kararını versin.

 4. 10 ay önce

  Insallh masalhh ne derdi ne tasası neyin kafası eyn mansur yavaş akıllı ol bak bu millet çakma reisin aklını aldı akıllı oldu

Giriş Yap

Veryansın TV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!