Selahattin Demirtaş’tan Öcalan’la görüşmek için dilekçe

Tutuklu Selahattin Demirtaş, PKK terör örgütü lideri Abdullah Öcalan ile görüşmek için Adalet Bakanlığı'na dilekçe verdiği öğrenildi. Demirtaş'ın dilekçesinde, "Öcalan’a uygulanan tecrit bu kaotik ortamı beslemekte, gerilimi giderek tırmandırmaktadır" dediği belirtildi.

featured

Tutuklu eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, İmralı Cezaevi’nde tutuklu bulunan Abdullah Öcalan ile SEGBİS (Uzaktan görüntülü ve sesli) yoluyla görüşme talebiyle Adalet Bakanlığı’na dilekçe verdi.

Demirtaş dilekçesinde “Hukuka, adalete, toplumsal barışa ve sorunların diyalog yoluyla çözülmesi gerektiğine inanan bir siyasetçi sorumluluğuyla yaptığım bu başvurunun olumlu karşılanmasını umuyor, diliyorum” ifadelerini kullandı.

Duvar’ın aktardığına göre Demirtaş’ın dilekçesinin tamamı şöyle:

“Bilindiği üzere Abdullah Öcalan, Bakanlığınıza bağlı İmralı Yüksek Güvenlikli Cezaevinde yirmi üç yıla yakındır tek kişilik hücrede ve tecrit koşullarında tutulmaktadır. Kendisi, yirmi ayı aşkın süredir ailesi ve avukatları ile hukuka aykırı şekilde, görüş hakkından mahrum bırakılmıştır. Oysa geçmiş yıllarda, kendisinin dışarıyla temas kurabildiği dönemlerde Türkiye’de toplumsal barış ve demokratik çözüm umutları her seferinde büyümüş ve toplum nefes alabilmiştir.

Şu anda ülkede derin bir yoksulluk, ekonomik kriz ve sosyal bunalımlar yaşanırken hükümetin içeride ve dışarıda sürdürdüğü çatışma ve gerilim politikası büyük kayıplara, acılara yol açmaktadır. Halkın en büyük beklentisi bu hatalı politikalardan bir an önce vazgeçilmesi; yoksulluğun, işsizliğin son bulacağı bir barış ve huzur ortamının sağlanmasıdır.

Ancak birçok hatalı politikanın yanında İmralı Cezaevinde Abdullah Öcalan’a uygulanan tecrit de bu kaotik ortamı beslemekte, gerilimi giderek tırmandırmaktadır.

Bakanlığınızın zaten hukuka aykırı olan bu uygulamayı sonlandırmasının tüm Türkiye için daha hayırlı olacağına inanıyorum. Ülkenin her bir evladı paha biçilmez kıymetteyken göz göre göre feda edilmelerine sessiz veya izleyici kalmak, demokratik siyasete ve barışa inanan hiç kimse için ahlaklı bir tavır olmaz, olamaz.

İmralı Cezaevinde uygulanan politikalara kalıcı şekilde son verilmesi için avukat ve siyasetçi kimliğimle, bulunduğum Edirne F Tipi Cezaevinden, SEGBİS marifetiyle Abdullah Öcalan ile görüşmeyi, sonrasında da kendisinin, ailesi ve avukatları ile düzenli görüşebilmesinin sağlanmasını talep ediyorum.

Hukuka, adalete, toplumsal barışa ve sorunların diyalog yoluyla çözülmesi gerektiğine inanan bir siyasetçi sorumluluğuyla yaptığım bu başvurunun olumlu karşılanmasını umuyor, diliyorum.

Saygılarımla
Selahattin Demirtaş”

Selahattin Demirtaş’tan Öcalan’la görüşmek için dilekçe

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

1 Yorum

  1. 2 ay önce

    T.C devletine silahlı terör örgütü kurarak isyan ve baş kaldıran, çoluk çocuk türk kürt demeden insanları öldüren katil zalim abdullah öcalan ve ona biat itaat eden selahattin demirtaş. görüşmek istiyormuş. yazıklar olsun devlet ve kurumlarına.

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!