Selvi’den ‘hangisi tutarsa’ kulislerine devam… ‘Baskın basanındır der, seçime giderse bilemem’

Geleneksel olarak tüm ihtimale açık kapı bırakarak “kulisler” veren Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi, “nasıl olsa biri tutacak” rahatlığıyla yeni iddialarda bulundu.

featured

AKP’ye yakınlığıyla bilinen Abdulkadir Selvi, iktidar partisi “kulislerine” dayanarak erken seçim konusunda açık kapı bıraktı. Selvi, “AK Parti kulislerinden edindiğim izlenim, erken seçim olmadığı yönünde. Ha muhalefeti dağınık görüp baskın basanındır der, seçime giderse orasını bilemem” dedi.

Tüm olası ihtimalleri sıralayan Selvi yazısında sırasıyla şöyle gitti:

– “Erken seçim mi olur, seçim zamanında mı yapılır orasını bilmem.”

– “Hem Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın hem Bahçeli’nin, “Erken seçim yok. Seçimler zamanında yapılacak” açıklamalarından sonra erken seçim iddiasında bulunmak doğru değil.”

– “Ha muhalefeti dağınık görüp baskın basanındır der, seçime giderse orasını bilemem.”

“Baskın erken seçim” ihtimalini dışlamayan Selvi’nin “kulis” yazısının satır başları şöyle:

“Erken seçim mi olur, seçim zamanında mı yapılır orasını bilmem ama bu seçimin öyle sıradan bir seçim olmayacağı belli. O nedenle AK Parti’nin seçimlere doğru bir strateji ile hazırlanması gerekiyor. Hata yapma lüksü yoktur. Muhalefetin ise nasıl olsa bu ekonomi AK Parti’yi götürür, biz de iktidar oluruz havasından bir an önce çıkması gerekiyor. Millet şimdi iktidarı da muhalefeti de izliyor, not alıyor. Seçim günü ise gereğini yapacak.

Hem Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın hem Bahçeli’nin, “Erken seçim yok. Seçimler zamanında yapılacak” açıklamalarından sonra erken seçim iddiasında bulunmak doğru değil. Ama Erdoğan’ın seçim gündemiyle MYK’yı toplamasının da bir anlamı olması lazım. İki ihtimal var.

1- Erdoğan nabız yokluyor.

2- Seçim hazırlıklarına önceden başladı.

AK Parti kulislerinden edindiğim izlenim, erken seçim olmadığı yönünde. Ha muhalefeti dağınık görüp baskın basanındır der, seçime giderse orasını bilemem. Ama yeni çıkan seçim yasasını uygulamak istiyorlar. En fazla 14 Mayıs’ta erkene çekilmiş bir seçim olabilir deniliyor. Üniversite sınavları, LGS, Kurban Bayramı derken yoğun bir haziran ayı bizi bekliyor. Bu yoğunluğun içine seçimleri sokmamak için belki 1 ay önceye çekilebilir deniliyor. Erdoğan bazı tarihleri sever. 12 Eylül’de referanduma gitmiştik. Demokrat Parti’nin tek başına iktidar olduğu 14 Mayıs düşünülebilir.”

Selvi’den ‘hangisi tutarsa’ kulislerine devam… ‘Baskın basanındır der, seçime giderse bilemem’

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!