Dr. Semih Dikkatli kimdir?

featured

Dr. Semih Dikkatli, 05.09.1968 tarihinde Ankara’da doğdu. Dikkatli, ilkokulu Bayrak İlköğretim Okulu’nda, Ortaokulu Gölbaşı Dr. Şerafettin Tombuloğlu Lisesi’nde bitirdi. Lise son sınıfa kadar bu okulda okuduktan sonra Aydınlıkevler Lisesi’nden 1985 yılında, GATA Tıp Fakültesi’nden 1993 yılında mezun oldu.

Dikkatli, 1993’te Balıkesir 9.Ana Jet Üs Komutanlığı’na tayin oldu ve 6 ay İtalya’da yurtdışı görevinden sonra Eskişehir Hava ve Uzay Hekimliği Merkezi’nde eğitim alarak 1994 yılında, “Uçuş Doktoru” unvanı kazandı. 1996 yılında başladığı Ruh Sağlığı ve Hastalıkları ihtisasını 2000 yılında başarıyla bitirerek “Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı” unvanını alan Dikkatli; bu dört yıllık süre Uyku Sağlığı ve Hastalıkları, Cinsel Problemlerin Tedavisi ve Çift Terapisi eğitimi aldı. Dikkatli; tez konusu olan, ruhsal travma ve ona bağlı hastalıklar ile yas konusunda bilgi ve becerilerini yoğunlaştırdı. Dikkatli, ayrıca çift terapisi eğitimi aldı. Dikkatli; 2000 yılından 2004 yılına kadar Diyarbakır Asker Hastanesinde Psikiyatri Uzmanı olarak çalıştı. 2004 yılında Etimesgut Hava Hastanesi’ne tayini çıktıktan sonra 2005’ten sonra Genelkurmay Başkanlığı Sağlık Komutanlığı bünyesinde 4 yıl süreyle idari görevlerde bulunan Dikkatli; 2009 yılında atandığı GATA Psikiyatri Kliniğinde Konsültan hekim olarak, yaşlılar ve kronik hastalığa sahip insanlarla çalıştı.

Dikkatli; 2012 başında yarbay rütbesiyle emekli olduktan sonra 2012-2013 yıllarında Klinik Hipnoterapi eğitimi aldı ve kendisine “İngiliz Hipnoterapi Enstitüsü” tarafından “Hipnoterapist” unvanı verildi.

Dikkatli; hala “ENSEV” vakfı yönetim kurulu üyeliği ve “Cinsellik Araştırmaları Derneği” genel sekreterliği görevini sürdürüyor.

Pankuş yayınları tarafından yayımlanan “Turuncu kutu” isimli kitabının yanı sıra “Kral Kelebeği, Aman Be Ali’m, Evliliklerde Aynı Kısır Döngü, Doktor Yazısı ile Aşk, Sen Vaktinden Çok Önce Gelen, Geride Kalanlar ve Zaman Geçecek ve Yalnızlığımla Öleceğim” adında kitapları yayımlandı. Semih Dikkatli, veryansıntv.com da köşe yazılarına devam ediyor.

Semih Dikkatlinin köşe yazıları için tıklayın.

 

Dr. Semih Dikkatli kimdir?

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!