Ses kaydı istifa getirmişti… Aykut Erdoğdu yeniden CHP’de

Eski eşi ile telefon görüşmesi sosyal medyaya yansıdıktan sonra CHP'den istifa eden İstanbul Milletvekili Aykut Erdoğdu yeniden CHP üyesi oldu.

featured

T24’ten Eray Görgülü’nün haberine göre eski eşinin yayınladığı ses kaydı sonrası partisinden istifa eden İstanbul Milletvekili Aykut Erdoğdu, 7 ay sonra yeniden CHP üyesi oldu. Erdoğdu’nun Meclis’in internet sitesindeki profiline de CHP logosu yeniden eklendi.

Erdoğdu’nun CHP’ye geri dönüşüyle partinin Meclis’teki sandalye sayısı da 134’ten 135’e çıkmış oldu.

Aykut Erdoğdu, 7 ay bağımsız milletvekilliği yapmıştı.

NE OLMUŞTU?

Aykut Erdoğdu’nun yaklaşık üç ay önce ayrıldığı eşi Özge Erdoğdu, Twitter’da kendi adını taşıyan “Özge” ismiyle açtığı hesaptan “Bu kaydı 3,5 ay önce aldım. Eski eşim Aykut Erdoğdu’nun Tuba Torun la ilişkisini öğrendikten hemen sonra… Aykut Erdoğdu beni Tuba ile ilişkisi olmadığına ikna etmeye çalışırken, ‘50 kişi ile yatmış’ dedi. Daha sonra 50 kişi ile yattı dediği Tuba Torun ile evlendi!” metniyle bir konuşma kaydı paylaşmıştı.

Telefon konuşmasında, Erdoğdu’nun yakın zamanda evlendiği CHP Yüksek Disiplin Kurulu Üyesi Tuba Torun ve CHP Parti Meclisi hakkında kullandığı ifadeler gündem olmuştu.

Tuba Torun, yaşananlardan sonra hastaneye kaldırılmıştı. Erdoğdu, Torun’dan özür dileyen bir paylaşımda bulunarak, “Yaşattıklarım için kendisinden bütün kalbimle özür diliyorum…Şu an tek derdim oğlumu ve eşim Tuba’yı bu yaşananların şokundan koruyabilmek” ifadelerine yer vermişti.

CHP Sözcüsü Faik Öztrak, konuyla ilgili bir soru üzerine “Sayın Erdoğdu’nun kendisi ve partimiz açısından en doğru kararı vereceğine inanıyoruz” ifadelerini kullanmıştı.

Twitter’da “Özge” isimli hesaptan yapılan bir başka paylaşımda ise Özge Pomen ile Tuba Torun arasında yapılan bir konuşma yer almıştı.

Paylaşımda “Dolarla vekil oluyorlar, ben ‘kadın hakları’ diye g*mü yırtıyorum, olamıyorum’ demiştin hatırlıyor musun Tuba Torun. Neyse ki artık partidesin, Aykut Erdoğdu’yu aldın sırada vekillik var” ifadeleri kullanılmıştı.

Torun, konuşmasında ağlayarak “dolarla milletvekili oluyorlar, ben burada sabahtan akşama kadar kadın hakları diye g*tümü yırtıyorum, şerefsizin bir tanesine inandım, inandığım için de kendimi ortaya koydum ve şu anda ben istifa edeceğim, tamam!” ifadelerini kullanmıştı.

Yaşananların ardından, Aykut Erdoğdu ve Tuba Torun, CHP’den istifa etmişti.

Ses kaydı istifa getirmişti… Aykut Erdoğdu yeniden CHP’de

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

5 Yorum

 1. Sizin kurtaracağınız ülkenin taaa …. Soytarılar sürüsü.

 2. 2 ay önce

  Ah benim güzel ülkem, vah benim canım memleketim! Nice adını bile bilmediğimiz kahramanı ömrünün baharında toprağına verdik, lakin nice fütursuz aynı toprağın üstünde hala oksijen tüketip karbondioksit salar, ve ben bu tür haberleri okumaktan dolayı bile utanır dururum..

 3. 2 ay önce

  CHP’de, “utanma” diye bir duygunun olmadığı anlaşılmıştı zaten…

 4. 2 ay önce

  50+1

 5. 2 ay önce

  Atatürkün mirasını sadece akp yemiyor.ahan da chp..

Giriş Yap

Veryansın TV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!