Sezgin Baran Korkmaz, ABD’de hakim karşısına çıktı

Dolandırıcılık ve kara para aklamakla suçlanan Sezgin Baran Korkmaz, ABD'de ilk kez hakim karşısına çıktı. Suçlamaları reddeden Korkmaz, duruşmanın ardından cezaevine gönderildi.

featured

Avusturya’nın 15 Temmuz Cuma günü ABD’ye iade ettiği iş insanı Sezgin Baran Korkmaz, Utah eyaletinin Salt Lake City kentinde hakim karşısına çıktı.

Amerika’nın Sesi’nden Can Kamiloğlu’nun haberine göre, Utah 3. Bölge Mahkemesi Sulh Hakimi Jarred Bennet’in karşısına avukatlarıyla birlikte çıkan Korkmaz’ın yüzüne hakkındaki suçlamalar okundu. “Kara para aklamak”, “dolandırıcılık” gibi suçlamalar yöneltilen Korkmaz, hakkındaki iddiaları kabul etmediğini söyledi.

Hakim, Sezgin Baran Korkmaz’ın 21 Eylül’de yapılacak duruşmada dava dosyasının asıl hakimi Jill Parris’in karşısına çıkacağını açıkladı.

Daha önce yerel saatle 15.30’da yapılacağı açıklanan duruşma, Türkçe tercüman bulunamaması nedeniyle gecikmeli olarak başladı. Duruşma sonrasında Korkmaz kalacağı cezaevine gönderildi.

SBK ÇİZGİLİ CEZAEVİ KIYAFETİYLE GETİRİLDİ

Duruşmayı yerinde takip eden gazeteci Razi Canikliğil, “Sezgin Baran Korkmaz, Utah’taki mahkemeye 3-4 gün tıraşsız, çizgili cezaevi kıyafeti ile getirildi. Tercüman ile temas kurulamadığı için salonda bekletiliyor. Hakim Barrett 15 dk ara verdi” bilgisini paylaştı.

Sezgin Baran Korkmaz, Avusturya’dan ABD Adalet Bakanlığı’nın kolluk gücü US Marshals görevlilerinin eşliğinde önce New York, sonra da aktarmalı uçakla Salt Lake City’e götürülmüştü.

Adalet Bakanlığı Vergi Dairesi Başsavcı Vekili Stuart M. Goldberg, Korkmaz’ın iadesinin sağlanmasının, “Amerikan halkını dolandırmaya çalışanları takip etmek, yakalamak ya da iadesini sağlamak için uluslararası ortaklarla birlikte çalışmanın ortak bir emeği olduğunu” söylemişti.

Bölge Başsavcısı Trina A. Higgins, “Korkmaz’ı Amerikalı vergi mükellefleri adına takip ettiklerini ve Utah’a ABD Bölge Mahkemesi’nde adaletin karşısını çıkmasını sağladıkları için Adalet Bakanlığı Vergi Bölümü çalışanlarını takdir ettiklerini” belirtmişti.

Sezgin Baran Korkmaz, ABD’de hakim karşısına çıktı

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

1 Yorum

  1. 3 ay önce

    Amerikan halkıymış!Lan sizin halkın milli sporu dolandırıcılık lan.Bu tipi el altına aldınız ki ne yağ çıkarırız diye.Amerika bat git yok ol tez elden insan düşmanı Amerika!

    Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!