Sezgin Baran Korkmaz’a referans olan AKP’li o mu?

featured

Haber Alternatif Genel Yayın Yönetmeni Celal Eren Çelik ile Veryansın Tv Genel Yayın Yönetmeni Erdem Atay’ın her hafta Youtube’da birlikte hazırlayarak sundukları ‘MIZRAK’ programının bu haftaki konuğu Sezgin Baran Korkmaz davasını ABD Utah’ta başladığı ilk günden, Avusturya’daki mahkeme sürecine kadar adım adım yerinde takip eden Deniz Haber Ajansı Genel Yayın Yönetmeni Recep Canpolat oldu. Canpolat, Korkmaz’la ilgili çok önemli açıklamalar yaptı.

Deniz Haber Ajansı Genel Yayın Yönetmeni Recep Canpolat, programda Sezgin Baran Korkmaz ve girift ilişkileri ile ilgili çarpıcı bilgiler paylaştı.

‘O İSİM MÜCAHİT ASLAN’

Korkmaz’ın ABD’de Türk Amerikan İş Konseyi ve o dönemki başkanı Ekim Alptekin vasıtası ile ilişkiler kurmaya başladığına dikkat çekilen programda, daha önce Celal Eren Çelik’in kanalına konuk ettiği Alptekin’in “Bize ismini açıklamak istemediğim çok üst düzey bir AKP’li siyasetçi göndermişti” sözlerini doğrulayan Canpolat, “O ismi ben de tanıyorum” dedi.

Yayın esnasında bir izleyicinin yazdığı yorumda, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a en yakın isimlerden birisi olan Mücahit Aslan’ı işaret etmesi üzerine gazeteci Canpolat bu bilgiyi teyit etti ve “Ben gazeteciyim yalan söyleyemem” diye konuştu.

Sezgin Baran Korkmaz’ın ilişkide olduğu ve ABD Hazinesi’ni dolandırmaktan 130 yıl hüküm giyen Ermeni iş adamı Levon Termendhzyan ile FETÖ’den bir süre tutuklu kalan iş adamı Mübariz Mansimov Gurbanoğlu’nun ortaklığı ABD’de görülen mahkemenin kayıtlarına yansımıştı.

Ancak Termendzhyan’ın ortaklığı tüm detayları ile anlatmasına rağmen Mansimov ısrarla bu ortaklığı reddetmiş, şirketinde “3 kuşak öteden Ermeni olan birisinin” dahi çalışamayacağını ifade etmişti.

Deniz Haber Ajansı Genel Yayın Yönetmeni Recep Canpolat bu konuda da çarpıcı bir bilgi paylaştı.

‘AKP’Lİ MİLLETVEKİLİNİN EŞİNİ HASTANEDE ZİYARET ETTİLER’

Kasım 2016’da bugün milletvekili olan bir ismin eşinin Amerikan Hastanesi’ne kaldırıldığını ve daha sonra burada hayatını kaybettiğini belirten Canpolat, kendisinin de hastaneye geçmiş olsun ziyaretine gittiği sırada büyük bir araç konvoyuna tanık olduğunu söyledi. Canpolat, gelen lüks araçtan Mansimov ve Termendzhyan’ın birlikte indiğini söyledi.

Recep Canpolat söz konusu milletvekilinin ismini açıklamadı. Ancak o ismin, eşi 5 Kasım 2016’da hayatını kaybeden Mehmet Ağar’ın oğlu AKP Milletvekili Tolga Ağar olduğu iddia edildi.

‘SEZGİN BARAN KORKMAZ ‘TEFECİLİK’ YAPIYORDU’

Gazeteci Canpolat, Sezgin Baran Korkmaz’ın, halk arasındaki adı ile “tefecilik” yaptığını, zor durumdaki şirketlere kredi verdiğini söyledi.

Canpolat, Korkmaz’ın Mansimov’un PAL MALİ şirketine de kredi finansmanı sağladığını, MEGA VARLIK YÖNETİMİ A.Ş’nin de aslında bu “Finansman” işlerini legalize etmek amacı ile kurulduğunu iddia etti.

‘YİĞİT BULUT İNAN KIRAÇ İÇİN CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’A MEKTUP YAZDI’

İnan Kıraç’ın KIRAÇA HOLDİNG için bir dönem finansman zorluğu yaşadığını ve Sezgin Baran Korkmaz’ın Kıraç’a verdiği “kredinin” karşılığında KARSAN’dan küçük bir oranda hisse aldığını belirten Recep Canpolat “Ancak hem İnan Kıraç bu krediyi ödeyemedi hem de, Sezgin Baran Korkmaz daha sonra KIRAÇA HOLDİNG ve KARSAN hisselerinin de içerisinde bulunduğu hisseleri 82 milyon dolara İnan Kıraç’ın ortağı olan Nahum’lardan alıyor ve o zaman sıkıntı doğuyor” dedi.

İnan Kıraç’ın çareyi Cumhurbaşkanı Erdoğan’a ulaşmakta bulduğunu ve bunun için de Erdoğan’ın danışman ekibi ile temas kurduğunu öne süren Canpolat, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a İnan Kıraç tarafından yazılan mektubu kaleme alan ismin ise Yiğit Bulut olduğunu iddia etti.

Canpolat bu bilgiyi Ankara’daki çeşitli kaynaklarına da teyit ettirdiğini, Twitter üzerinden etiketleyerek açık biçimde bunu Yiğit Bulut’a da sorduğunu ancak yanıt alamadığını belirtti.

‘ERDOĞAN, SOYLU’NUN İLGİLENMESİNİ İSTEDİ’

İnan Kıraç’ın bu mektubunun Cumhurbaşkanı Erdoğan’a ulaşmasının ardından Erdoğan’ın konuyla ilgilenmesi için İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’yu görevlendirdiğini söyleyen Canpolat, Soylu’nun da bunun üzerine Korkmaz’ı Ankara’ya çağırdığını öne sürdü.

‘SOYLU İLE GÖRÜŞMESİNİ ANLATTI’

Sezgin Baran Korkmaz’ın Avusturya’dayken kendisini aradığını ve Bakan Soylu ile görüşmesini anlattığını da iddia eden Canpolat, Korkmaz’ın görüşmede Bakan Soylu’ya “Bakanım ben Trabzonlu olsaydım bunlar başıma gelmezdi” dediğini kendisine aktardığını söyledi.

Sedat Peker’de yaptığı açıklamalarda Sezgin Baran Korkmaz’ın yurtdışına kaçmadan önce Soylu ile İçişleri Bakanlığı’nda görüştüğü iddiasında bulunmuştu.

Gazeteci Recep Canpolat “Ben Sezgin Baran Korkmaz’ın Soylu’dan direkt ‘Yurt dışına çık’ cümlesini duyduğunu sanmıyorum ama görüşmemizden anladığım o ki öyle bir konuşma yaşanmış ki tabiri caizse postun pahalı olduğunu çok net anlamış” şeklinde konuştu.

‘SEZGİN BARAN KORKMAZ ÇOK ÖNEMLİ BİLGİLER VERDİ’

Sezgin Baran Korkmaz’ın kendisine çok önemli bilgiler aktardığını ileri süren Recep Canpolat, bu bilgilerin büyük çoğunluğunu ise “Off the record” şartı kalkmadığı için açıklamayacağını söyledi. Ancak açıklaması durumunda ise “yer yerinden oynar” ifadesini kullandı.

İşte o program:

Sezgin Baran Korkmaz’a referans olan AKP’li o mu?

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

2 Yorum

  1. Referansa gerek yok parayı gördülermi tamamdır. Alayının referansı haram paradır. Sineğin b.ka üşüştüğü gibi üşüşürler haram paranın üstüne.

  2. 9 Temmuz 2021, 19:02

    İşte günümüz Türkiye’sinin siyasi, ekonomik, sosyolojik macerasını en net anlatan fotoğrafı bu!

Giriş Yap

Veryansın TV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!