Sıfır araç satışında 3 yıl aradan sonra bir ilk!

İstanbul Motorlu Araç Satıcıları Derneği (İMAS) Başkanı Hayrettin Ertemel, otomobil piyasasındaki fırsatçılığa karşı alınan önlemelerin sonuç verdiğini ve sıfır araçlarda fiyatların düştüğünü belirtti.

featured

3 yıl sonra ilk kez sıfır otomobilde indirim yapılmaya başlandığı belirtildi. Bazı bayiler yüzde 3 ile 5 oranında iskonto uygulamaya başladı.

CNN Türk’e konuyla ilgili açıklamalarda bulunan İstanbul Motorlu Araç Satıcıları Derneği (İMAS) Başkanı Hayrettin Ertemel “Bazı araçlarda yüzde 3 ile 5’e kadar indirimler yapıldığını görüyoruz. Bu rahatlamayı yıl sonuna doğru daha fazla hissedeceğiz” dedi.

Ertemel başka bir açıklamasında ise, “Ticaret Bakanlığı’mız tarafından yürürlüğe konan uygulama etkilerini olumlu şekilde göstermeye başladı. Uygulama sonrası spekülatif fiyatların önüne geçilmiş durumda. Şu an birkaç sebep neticesinde talepte de azalma olduğundan, ikinci elde fiyat artışlarının durduğunu söyleyebiliriz.” ifadelerini kullanmıştı.

“Sıfır araçta talep temmuz ayında yüksek olsa da ikinci el piyasasında azalmış durumda. Krediye erişimde yaşanan zorluklar talepteki azalmanın önemli sebeplerinden bir tanesi.” diyen Ertemel, “Yönetmelik etkisiyle ticari maksatlı araç alan bireysel kullanıcıların yani kayıt dışı ticaret yapan kişilerin yüzde 40’a yakınının siparişlerini iptal ettiğini söyleyebiliriz. Bu sayede ihtiyaç maksatlı otomobil almak isteyen vatandaşlarımızın talebi öne çekilmiş oldu.” açıklamasında bulunmuştu.

Sıfır araç satışında 3 yıl aradan sonra bir ilk!

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!