Şike kumpası cezalarına Ali Koç’tan ilk açıklama:  Bütün kişi ve kurumlarla hesaplaşacağız

featured

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Ali Koç, FETÖ’nün “futbolda şike” soruşturmasında kumpas kurduğu gerekçesiyle 88 sanığın yargılandığı davada açıklanan cezaların ardından konuştu.

İstanbul 23. Ağır Ceza Mahkemesi’nde, FETÖ’nün “futbolda şike” soruşturmasında kumpas kurduğu gerekçesiyle 88 sanığın yargılandığı davada karar açıklandı.

Silivri Ceza ve İnfaz Kurumlarının karşısındaki binada yapılan duruşmaya, Fenerbahçe Kulübü Başkanı Ali Koç’un yanı sıra sarı-lacivertlilerin yönetim kurulu üyeleri ile avukatları katıldı.

“Bu iftiraların meşrulaşması için mecrasını kullanan bütün kişi ve kurumlarla her şekilde hesaplaşacağız” diyen Fenerbahçe Başkanı Koç, “Resmi medyalarının dışında medya mensubu olduğunu savunan, bugün de hiç utanmadan, kendi vicdanlarıyla hesaplaşmadan o zamanlar isteyerek, bilerek o insanların maşası oldular. Biz omuz omuza, hiç yılmadan, sabrederek bunları yaptıklarına pişman edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Ali Koç’un açıklamaları şu şekilde:

“Fenerbahçe açısından üzülerek söylüyorum ki tarihi bir gün. Keşke bugünleri yaşamasaydık. Ben avukatlarımıza, başından sonra davaları takip edenlere teşekkür ediyorum. Kulüp avukatlarımız da yıllarını verdiler. Fenerbahçe’nin bir pazar sabahı başlayan ve bugüne kadar maddi manevi çok büyük zararlara uğratan bu davada çok önemli bir dönüm noktasına geldik. Hukuki süreç tamamlanmadı. Yargıtay’dan karar bekliyoruz. Bugün çıkan kararlarda cezalar o kadar ağır ki değişeceğini sanmıyoruz.

‘BUNLAR BAŞ AKTÖRLER, BİR DE YAN AKTÖRLER VAR’

Fenerbahçe’nin ve milyonlarca taraftarın bu süreçte yaşadıkları hiçbir hukuki sonuçla ölçülemez. Bunlar baş aktörler. Bir de bu işin yan aktörleri var. Rüzgarın nereden estiğine bakarak Fenerbahçe’yi medya aracıyla, ellerindeki köşelerde, çıktıkları TV programlarında şakşaklayan insanlarla hukuken olmasa da vicdanen hesaplaşacağız. Daha oraya gelmedik. Fenerbahçe 3 Temmuz Kumpas Davası büyük resimde yalnızca bir bölüm. 

‘DERSLER ALINDI MI EMİN DEĞİLİM’

Kul hakkı yediler, iftira attılar. İnsanlar kanser oldu, çocuklar utancından okula gidemedi. Sonucunda kurguladıkları, iğrenç emellerine hizmet ettirmek için, bu ülkeyi yeniden dizayn etmek için aldıkları güçle, spor, siyaset, TSK olsun ülkemize çok büyük zararlar verdiler. Biz bunlardan bir tanesiyiz. Allah bugünleri Türkiye’ye bir kez daha göstermesin. Bu insanların bu kadar güç sahibi olmaları, devletin kılcal damarlarına sızarak bu güçlere gelmelerine nasıl müsaade edildiyse bundan ders alınması lazım. Bu dersler alındı mı emin değilim.

‘MEDYA MENSUBU OLDUĞUNU SANANLAR BİLEREK MAŞA OLDULAR’

Fenerbahçe maddi ve manevi zarar kolay kolay karşılanabilecek bir şey değil. Şu anda hukuki kararımızı arıyoruz. Bu uzun yolculuğun sonuna gelmiş gibi gözüküyoruz. 1-2 adım kaldı. Ondan sonra Fenerbahçe’nin yaşadıklarının neler olduğunu taraflı tarafsız herkesin kabul ettiği noktaya geldik. Bunun hesabını soracağımız daha çok kurum ve kişiler var. Biz, Aziz başkan, bu koltukta kim olursa olsun sonuna kadar bu mücadeleyi vereceğiz. Şu anda mutlu değiliz, zafer çığlıkları içinde değiliz. Çok kızgınız, kırgınız. Bu kırgınlık ve kzgınlık, camia hakkını alana kadar devam edecektir.

En çok kızdığım kesim de o rüzgarı arkasına alarak, Fenerbaçe’nin en yalnız olduğu dönemde Fenerbahçe’ye saldıran, vuran, iftira atan, bu iftiraların meşrulaşması için mecrasını kullanan bütün kişi ve kurumlarla her şekilde hesaplaşacağız. Hukuken olmasa da hesaplaşacağız. Hukuken de olmalı bence. Çünkü bu terör örgütü her koldan saldırıyordu. Resmi medyalarının dışında medya mensubu olduğunu savunan, bugün de hiç utanmadan, kendi vicdanlarıyla hesaplaşmadan o zamanlar isteyerek, bilerek o insanların maşası oldular. Biz omuz omuza, hiç yılmadan, sabrederek bunları yaptıklarına pişman edeceğiz.

‘BU MÜCADELEYİ SULANDIRMADAN SONUNA KADAR VERMELİYİZ’

Kulübümüzün maddi ve manevi zararlarını telafi etmemiz lazım. Çok farklı yerlerde zararlara uğradık. Bu işin Fenerbahçe ayağı. Bu işten mağdur olmuş çok başka insanlar, aileler var. Türkiye Cumhuriyeti, son kişiye kadar bu işin peşinden gitmelidir. Çocuklarımızın bir daha böyle bir şey yaşamamaları lazım. Onlara sağlam bir ülke bırakmak için bütün bunların temizlenmesi lazım. Bu insanların temizlenmediği alanlar var. Bu kudretli devlet, gücüyle bunu yapabilr. Yeter ki sonuna kadar gidilsin.

İçimde buruk bir sevinç var. Keşke bunları yaşamasaydık. Keşke buraya 10 yıldır gelip gitmeseydik. Gözümüz açık olmalı. Bunlar durmayacaktır. Ülkece bu mücadeleyi sulandırmadan, sonuna kadar vermeliyiz.”

FB AVUKATINDAN AÇIKLAMA

Fenerbahçe Kulübünün avukatı Naim Karakaya, basın mensuplarına yaptığı değerlendirmede, “3 Temmuz 2011’de yapılanın hukuka aykırı bir operasyon ve tüm Fenerbahçe camiasının masum olduğu net olarak ispatlanmıştır. Mahkeme, örgüt üyeliğinden sanıkların önemli bir kısmına ceza vermiştir. İftiradan ceza vermiştir. Bu, 3 Temmuz’da mağdurların masum olduklarının yargı eliyle tespitidir. Resmi belgede sahtecilik ve haberleşmenin gizliliğinin ihlali suçlarından verilen mahkumiyet kararları da mevcuttur. Bunlar bu sürecin tamamen bir suç unsuru olduğunun açık bir şekilde tespitidir. Bugün verilen kararlar doğrultusunda Yargıtay’daki 3 Temmuz dosyasının da en kısa sürede bitirilmesini ve orada yargılanan kişilerin masumiyetinin tescillenmesini bekliyoruz.” ifadelerini kullandı.

HEYET TEHDİT EDİLMİŞ

“Futbolda şike kumpası” davasında suçluların en ağır şekilde cezalandırıldığının altını çizen Fethi Pekin ise şunları kaydetti:

“İki çok önemli suç var. Biri iftira diğeri de resmi evrakta sahtecilik. Hepsi örgüt olarak bu tuzağı kurmuşlar. Bunun sonucunda gereken cezaları en ağır şekilde aldılar. Adım adım bu süreci yakından takip ediyoruz. Çeşitli adımlar atılacaktır. Bu, bir buruk sevinç. Hak etmediğimiz bir yerdeydik. Allah bir daha bugünleri yaşatmasın. Bu kadar sene buraya gidip geldik. Heyetin başkanları değişti. Herkese ayrı ayrı teşekkürlerimi ve şükranlarımı sunuyorum. Mahkemenin sonunda heyet başkanımız ilginç bir konuya değindi. Tehdit edildiklerini ancak bunlara kulak vermediklerini ifade ettiler. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı ve bir hukukçu olarak bu cesur yargı mensuplarına şükranlarımı iletiyorum.”

Şike kumpası cezalarına Ali Koç’tan ilk açıklama:  Bütün kişi ve kurumlarla hesaplaşacağız

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

3 Yorum

 1. 1 sene önce

  Ve çok haklisin fakat Emre belözoğlu denen feto muridini takımın başına ben getirmedim

  Cevapla
 2. 1 sene önce

  FETÖ’nün siyasi ayağını deşifre etmekten korkanların FETÖ ile ciddi bi mücadelede bulunacağını beklemek ahmaklık olurdu…

  Cevapla
 3. 1 sene önce

  Fb.yi yine kendi siyasi emelleri için kullanmak isteyenlere bakma başkanım.bakin hemen klavye başına geçip yorumları yazmışlar.bence cinlerden başlamak lazım.hala daha Fb.şije yapmakla suçlayan, herseyin ayan beyan ortada olduğunu iddia eden bu ülkede şikenin kitabını yazmış cinlerden.bundan sonra Fb.nin şike yaptığını iddia eden fetöcüdür.bunlarla mücadele edilmeli.

  Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!