Silahlı, üniformalı ‘tehdit’ videosu… ‘Kayseri Ülkü Ocakları Başkanı’nın görünmeyen orduları var’

Kimliği bilinmeyen üniformalı ağır silahlı kişiler tarafından sosyal medyada yayınlanan bir videoda 'Kayseri Ülkü Ocakları Başkanı'nın görünmeyen orduları kardeşleri var' denilerek tehditler savuruldu. 

MHP lideri Devlet Bahçeli’nin talimatıyla görevden alınan Kayseri Ülkü Ocakları Başkanı Serdar Turan’a yönelik tehditler olduğunu ve buna karşı cevap vereceklerini söyleyen asker üniformalı, ağır silahlı kişiler sosyal medya üzerinden yayınlanan videoda, “Ülkemizin 57’inci alayı olan ülkü ocaklarının ve onun herhangi bir bireyinin kılına zarar gelirse sizde hayali olan namlular bizde cayır cayır çalışır” ifadelerini kullandı.

Videodaki silahlı kişiler “Nefsi müdafa olursa Kayseri Ülkü Ocakları Başkanı’nın görünmeyen orduları kardeşleri var. Bir gece gelir Gazi Mahallesi’nde, Irakta, Rakka’da her neredeyseniz orada hesap sorulur” dedi.

Sosyal medyada dolaşıma sokulan söz konusu videonun nerede ve kimler tarafından çekildiği henüz bilinmiyor.

NE OLMUŞTU?

Kayseri Ülkü Ocakları Başkanı Serdar Turan, ölüm orucu sonrası kaldırıldığı hastanede ölen DHKP-C terör örgütü sanığı İbrahim Gökçek’in cenazesinin Kayseri’ye getirilmesi halinde izin vermeyeceklerini söylemişti. Turan, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin talimatıyla görevden alınmış, Kayseri Ülkü Ocakları ve bağlı bulunan şehirdeki bütün şubeleri de ikinci bir emre kadar kapatılmıştı.