Sinan Ateş cinayetinde kritik isim üçüncü kez gözaltında

Sinan Ateş suikastına ilişkin soruşturma kapsamında, cinayetin tetikçisi olduğu iddia edilen kişiyi Ankara dışına çıkarttığı belirtilen Tolgahan Demirbaş üçüncü kez gözaltına alındı. Demirbaş ile birlikte 1'i avukat, 2 kişinin de gözaltına alındığı belirtildi.

featured

Eski Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Başkanı Sinan Ateş’in silahlı saldırı sonucu öldürülmesine ilişkin soruşturma kapsamında bugüne kadar; saldırının gerçekleştirildiği motosikleti kullanan şüphelinin de aralarında bulunduğu çok sayıda isim gözaltına alırken, bu isimlerden 15’i tutuklandı. Bazı isimler ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Habertürk’ten Fevzi Çakır’ın haberine göre, Sinan Ateş cinayeti soruşturmasının koordinatörlüğüne getirilen başsavcı vekili, dosyayı incelemesinin ardından Tolgahan Demirbaş ile serbest kalan başka bir şüphelinin teknik ve fiziki takip ile adım adım izlenmesi talimatını verdi. Ve hafta başı itibarıyla Tolgahan Demirbaş’ın irtibatlarına dair çok önemli bulgulara ulaşıldı. Bu kapsamda gözaltına alınan 2 şüpheli daha tutuklandı.

3 ŞÜPHELİ GÖZALTINA ALINDI

Bu gelişme üzerine Savcılık, Tolgahan Demirbaş ile birlikte daha önce serbest bırakılan E.Y’nin gözaltına alınması talimatı verdi. Bu kapsamda İstanbul’da görev yapan Avukat S.Ö’nün de gözaltına alınması için emniyet talimatlandırıldı. Savcılığın talimatı üzerine her üç isim de gözaltına alındı. Şüphelilerin Ankara Emniyeti’ndeki işlemlerinin tamamlanmasının ardından savcılığa sevk edilmeleri bekleniyor.

Demirbaş, ilk kez gözaltına alındığında MHP Mersin Milletvekili Olcay Kılavuz’un olduğu evde bulunuyordu. E.Y’nin ise MHP’de özel kalem müdürü olduğu iddia edildi.

‘GEÇMİŞTE DE BÖYLE BİR ÇALIŞANIMIZ OLMAMIŞTIR’

İddialara ilişkin açıklama yapan MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, “Milliyetçi Hareket Partisi Genel Merkezinde Genel Başkan Yardımcılarının Özel Kalem kadrosu olmadığı gibi Genel Merkezde veya TBMM MHP Grubunda herhangi bir sıfatla Emre YÜKSEL isimli bir çalışanımız bulunmamaktadır. Geçmişte de böyle bir çalışanımız olmamıştır. Bu husus Devletin SGK kayıtlarından da açıkça anlaşılabilir. Haberler tamamıyla gerçek dışı olup kamuoyunun bilgisine saygıyla arz ederiz.” dedi.

Sinan Ateş cinayetinde kritik isim üçüncü kez gözaltında

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!