Sinan Ateş’in eşinden MHP’li Yalçın’a tepki: Sabrımızın sınırlarını zorlamakta…

Ankara'da silahlı saldırıda öldürülen Eski Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Genel Başkanı Sinan Ateş'in ailesi, MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın'ın açıklamasına "Kör, sağır, dilsiz değiliz" diyerek yanıt verdi. Açıklamada, "Eşimin Ülkü Ocakları Genel Başkanlığı görevinden ayrılmasından şehit edildiği güne kadar yaşanan süreçlerden dolayı öncelikle kendisini temize çıkarması gereken bu beyefendi, yaşadığımız tüm acılara rağmen soruşturmanın sağlıklı yürümesi adına biz konuşmazken hangi ihtiyaca binaen masum çocuklar üzerinden duygu sömürüsü yapmaya çalışmaktadır?" ifadeleri kullanıldı. 

featured

Eski Ülkü Ocakları Genel Başkanı Sinan Ateş’in öldürülmesiyle ilgili tartışmalar devam ediyor.

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, dün yaptığı açıklamada Sinan Ateş cinayeti üzerinden MHP’ye yönelik karalama kampanyası başlatıldığını savunmuştu. Yalçın, “Hakkımızda üretilen ahlak dışı iftiralarla nefret suçu işlenmektedir. İnsan onurunu zedeleyen, öfke yüklü algı operasyonları yürütülmektedir. Suikast meselesi yargıya intikal etmesine rağmen kendini adli makamların, yargı mercilerinin, hakim ve savcıların yerine koyan muarızlarımız bir tür toplumsal linç teşebbüsüne girmişlerdir” demişti.

Sinan Ateş’in eşi Ayşe Ateş, aile adına açıklama yaparak, Yalçın’ın sözlerine “Şehit eşim Sinan Ateş’in tertemiz adını ağzına almadığı için memnun olduğum bir siyasetçi, dün yaptığı açıklama ile sabrımızın sınırlarını zorlamaktadır” yanıtını verdi.

‘MASUM ÇOCUKLARI ÜZERİNDEN DUYGU SÖMÜRÜSÜ YAPMAYA ÇALIŞMAKTADIR’

Ayşe Ateş, Sinan Ateş’in sosyal medya hesabından paylaştığı açıklamada şunları söyledi:

“Eşimin Ülkü Ocakları Genel Başkanlığı görevinden ayrılmasından şehit edildiği güne kadar yaşanan süreçlerden dolayı öncelikle kendisini temize çıkarması gereken bu beyefendi, yaşadığımız tüm acılara rağmen soruşturmanın sağlıklı yürümesi adına biz konuşmazken hangi ihtiyaca binaen masum çocuklar üzerinden duygu sömürüsü yapmaya çalışmaktadır?

Bütün çocuklar elbette ki masumdur ancak bu beyefendi iki yetim evladın hayatları boyunca yaşayacakları travmayı görmezden gelip suçsuz oldukları sabit görüldüğü takdirde serbest kalacak olan isimlerin çocuklarını mı düşünmektedir? En azından biz bunu inandırıcı bulmadık.

Acıları deşmek istemem ancak bu beyefendi madem ki bizim acımız üzerinden siyaset yapmak, bir yerlere mesaj vermek hadsizliğini gösterdi birkaç cümle etmek mecburiyeti hasıl oldu. Bu beyefendinin oğlu (Allah rahmet eylesin) vefat ettiğinde beyefendinin koluna giren ve kendisini yalnız bırakmayan benim eşimdi. Beyefendi, rahmetli oğlunun muhterem eşine merhumun yetim bıraktığı evladının yaşadıklarını sorsa idi hakkını araması gereken çocukların hangisi olduğunu daha iyi kavrayacaktı.

Maksadım, satır satır şerh düşebileceğim talihsiz açıklamaya dair cevap vermek değildir. Ülkücü Şehit Sinan Ateş’in evlatları bu siyasetçinin iğreti bir şekilde kullandığı gibi mazlum değildir, aksine mağrurdur. Çünkü benim evlatlarım; hayatı boyunca tertemiz yaşamış ve evlatlarına şerefli bir miras bırakarak şehit düşmüş bir babanın çocuklarıdır.

‘KÖR, SAĞIR, DİLSİZ DEĞİLİZ’

Bizi herhangi partinin iç meselesi, diğer partilerle meseleleri ilgilendirmemektedir. Şehidimiz ile adalet arasına kim girmeye çalışıyor, bu vicdanları yaralayan suikastı kim aydınlatmaya çalışıyor biz ona bakıyoruz. Gerisi bizim için lafügüzaf.

Kör değiliz, sağır değiliz, dilsiz değiliz. Duam ve beklentim odur ki şehidimizin kırkı çıkmadan ger ekler ortaya çıksın. Tüm gerçekler belgeleriyle ortaya çıktığında bugünlerde yapılan ve benzeri açıklamaların mahiyeti daha iyi anlaşılacaktır. Dua ile…”

thumbnail
İlişkili Haber

MHP’den ‘Sinan Ateş’ açıklaması: Algı operasyonları yönetiliyor

Sinan Ateş’in eşinden MHP’li Yalçın’a tepki: Sabrımızın sınırlarını zorlamakta…

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!