Sinan Ateş’in tetikçisi suç makinası çıktı

Halk TV yazarı İsmail Saymaz, eski Ülkü Ocakları Başkanı Sinan Ateş suikastının üzerinden bir ay geçmesine rağmen hâlâ yakalanamayan tetikçi Eray Özyağcı’nın sabıka kaydını kaleme aldı.

featured

Kayıp tetikçi Eray Özyağcı’nın hakkında birden çok kesinleşmiş hapis cezası ve yakalama kararı bulunduğu için firari bir hayat sürdüğünü, suikast için Ankara’ya gönderilirken de iki özel harekat polisinin eskortluğunda yola çıkarıldığını ifade eden Saymaz, “Sinan Ateş’in katili azılı bir kapkaççıymış” başlıklı yazısında özetle şu bilgileri aktardı:

“Özyağcı, küçük yaştan itibaren uyuşturucuya ve suça adım attı. İlk sabıkasını şantajdan aldı. Olay şöyleydi: Pendik’te 30 Ekim 2013’te 17 yaşındaki Eren A. elindeki odun sopasıyla, okuldan çıkan 13 yaşındaki Ö.F.Ö.’nün bozuk paralarını ve saatini zorla aldı. Ö.F.Ö. eve dönerken Özyağcı ile karşılaştı. Özyağcı de bir çok kez Ö.F.Ö.’den tehditle para almıştı. Bu yüzden Ö.F.Ö., Özyağcı tarafından soyulmaktan ürktü.

Ö.F.Ö.’nün ifadesinden: ‘Eray ‘Hani para’ diye sordu. Eren’in paralarımı ve kol saatimi aldığını söyledim. Eray’ın bana zarar vermesinden korktum. Eray, ‘Nasıl olsa bana 50 TL getirecektin, sen parayı getir, ben saati sana veririm’ dedi. Telefon numaramı istedi.

Özyağcı, akşam ‘Saatin bende, parayı getirdiğinde vereceğim’ diye mesaj attı. Ö.F.Ö.’nün annesi şikayetçi oldu. İstanbul Anadolu Çocuk Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki dava 10 Nisan 2014’te bitti. Özyağcı’ya şantajdan 6 ay 20 gün hapis ve 320 TL para cezası verildi. Sabıkalı olmadığı için hükmün açıklanması geri bırakıldı. Üç yıl denetim uygulanacaktı.

Özyağcı, denetim altında olması gereken üç yılda kapkaççıya dönüştü. Bu dönemde 1979 doğumlu Aytaç Karahan liderliğinde üç kişilik kapkaç çetesi kurdular. Çetenin diğer üyesi 1993 doğumlu Sergen Uca’ydı. Karahan’a ait 34 HM 5664 plakalı araçla Anadolu Yakası’nda dolaşıyor ve sokakta yalnız yürüyen kadınları hedef seçiyorlardı. Yöntemleri şöyleydi: Karahan, araçla kadına çarpıyor; Özyağcı ya da Uca, camdan uzanarak, kadının çantasını veya cüzdanını alıyordu.”

“Özyağcı işlediği suçlardan ötürü İstanbul Anadolu Çocuk Ağır Ceza mahkemelerinde yargılandı ve hapis cezaları aldı” diyen Saymaz, “Cezaların toplamı 21 yıl 10 ay 15 gün. 16 yıl 10 ay 16 günü kesinleşti. Özyağcı, 5 Ağustos 2015’ten 16 Mart 2016’ya kadar yalnızca yedi ay tutuklu kaldı!” bilgisini aktardı.

Sinan Ateş’in tetikçisi suç makinası çıktı

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

1 Yorum

  1. 2 ay önce

    21 yıl hapis cezası almış birini nasıl 7 ayda serbest bırakırsınız? Hiç mi vicdanınız yok?

Giriş Yap

Veryansın TV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!