Sinan Ateş’le ilgili ‘MHP gereğini yapmıştır’ dedi, İYİ Parti’den çağrı geldi

AKP'ye yakın Özışık kardeşlerden Baki Özışık, Twitter’daki (X) sohbet odasında “Sinan Ateş’in bir duruşu vardı, MHP de gereğini yaptı” şeklinde ifadeler kullandı. Bunun üzerine İYİ Parti Medya İlişkileri Başkan Danışmanı Avukat Funda Dilara Atakan Emniyet'e seslendi.

featured

Gazeteci Baki Özışık X’te katıldığı bir sohbet odasında “Sinan Ateş’in bir duruşu vardı, MHP de gereğini yaptı. MHP’nin içinde hain insan olmaz, haini sokmazlar” dedi. Özışık’ın bu sözleri üzerine sosyal medyada kullanıcılar Emniyet’e ve adli makamlara konuyla ilgili gereğinin yapılması yönünde çağrılar yapmaya başladı.

‘KATİLİ BULDUK MU YOKSA?’

Baki Özışık’ın sözleri üzerine İYİ Parti Medya İlişkileri Başkan Danışmanı Avukat Funda Dilara Atakan da Emniyet’e seslenerek, şu paylaşımda bulundu:

“Alenen ‘Sinan Ateş’in infaz emrini MHP vermiştir’ diyen Baki Özışık bu bilgiyi kimden aldıysa derhal Emniyet Genel Müdürlüğü ve Ali Yerlikaya ile paylaşsın, sorgu odası sohbet odası kadar konforlu olmasa da gereği yapılır diye düşünüyorum. Katili bulduk mu yoksa?”

’40 TANE İTİ HAVLATMIŞIM’

Özışık ise Sinan Ateş cinayeti hakkında söylediği sözlerin sosyal medyada yayılması üzerine şu açıklamayı yaptı:

“Arkamdan 40 tane iti havlatmışım. Kalkmışlar küfür ettikleri MHP ile bizi karşı karşıya getirmeye çalışıyorlar. Sinan ateşle ilgili sözlerimi çarpıtmış, güya Ben MHP’nin öyle bir cinayeti işlediğini söylemişim. Bunu da bunu da PKK destekçilerinin meclise getirenler söylüyor.”

ANNESİ İSYAN ETMİŞTİ

Önceki gün düzenlenen anma programında gözyaşlarına hakim olamayan Sinan Ateş’in annesi Saniye Ateş, “Bu kadar mı insafsızlar? Benim iki tane yavrumun boynunu büktüler. Benim yavrularım babasını gördüğünde televizyona sarılıyor baba diye. Ben yavrumun yollarını gözledim. Ben bir kere daha öldüm, Ankara’da kurşunlar bana sıkıldı. O kurşunlar ciğerlerime girdi benim. Ben yavrumu nasıl yetiştirdim bilmiyorlar. Benim yavrumun katili Milliyetçi Hareket Partisi’nde” ifadelerini kullanmıştı.

thumbnail
İlişkili Haber

Sinan Ateş’in annesi: Yavrumun katili MHP’de

 

Sinan Ateş’le ilgili ‘MHP gereğini yapmıştır’ dedi, İYİ Parti’den çağrı geldi

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!