Sınavda en düşük puan, mülakatta tam puan!

featured

Emniyet Genel Müdürlüğü’nün açtığı görevde yükselme ve unvan değişikliği sınavında şaibe olduğu iddia edildi.

Emniyet Genel Müdürlüğü’nün 18 yıl aradan sonra açtığı görevde yükselme ve unvan değişikliği sınavında şaibe iddiaları ortaya çıktı. Sonuçların açıklanmasıyla yazılı sınavda düşük puan alanların mülakatta tam puan aldığı, çok sayıda adayın da mülakatta elendiği öne sürüldü.

SINAVDA 60, MÜLAKATTA 100

Sınav öncesi, Memur-Sen’e bağlı Büro Memur-Sen’in Nazilli İlçe Temsilcisi ve sivil polis memuru Mustafa Acartürk, sosyal medya hesabından şaibe iddialarını gündeme getirerek sınav konularının Büro Memur Sen yöneticileri Cemal Üstün, Muhammet Doğan, Mehmet Ümit Uğur’un da aralarında bulunduğu bir ekip tarafından belirlendiğini iddia etti. Bunun üzerine Acartürk, Büro Memur-Sen Nazilli İlçe Temsilciliği görevinden istifa etti ve hakkında soruşturma başlatıldı. 

Cumhuriyet’ten Kübra Köklü’nün haberine göre bu tartışmaların ardından sınavın, 28 Kasım tarihinde Başkent Üniversitesi tarafından yapılmasına karar verildi. Ancak sınav sonuçları açıklandığında şaibe iddiaları yeniden gündeme geldi. Bazı adayların yüksek yazılı sınav puanı almış olmasına karşın, sözlü sınavda verilen düşük puanlarla elendiği görüldü. Sınav konularını belirleyen isimler arasında yer alan Cemal Üstün’ün, sınava girdiği ve yazılı sınavdan en düşük puan olan 60 aldığı ancak sözlü sınavdan 100 aldığı öğrenildi.

YAZILI SINAVIN SONUÇLARI 3 KEZ AÇIKLANDI

Sınava giren çok sayıda aday sosyal medyadan şaibe iddialarını gündeme getirerek mağdur olduklarını savundu. Adayların bazıları, konunun araştırılması ve mülakatın kaldırılması için TBMM Dilekçe Komisyonu’na başvuruda bulunduğu öğrenildi. İddialarla ilgili Cumhuriyet’e konuşan bir polis memuru, “Yazılı ve sözlü sınavda şaibeler var. Yazılı sınavın sonuçları 3 kez açıklandı. Yazılı sınavdan 94 puan alan bir memur, sözlü sınavda 60 puan verilerek elendi. Ancak sınav konularını belirleyen Cemal Üstün, yazılı sınavdan 60 puan alırken sözlü sınavdan 100 puan aldı. Cemal Üstün’ü yazılı sınavda geçen memurlar, sözlü sınavda düşük puanlar verilerek elendi” dedi. 

ÜSTÜN: BENDE OLAN BİLGELER HİÇ KİMSEDE YOK

Cumhuriyet Gazetesi’nin ulaştığı Cemal Üstün, iddiaları dile getirenlere tepki göstererek “Bununla ilgili hiçbir şekilde bilgi vermek istemiyorum. Ama kimsenin düşündüğü gibi bir konu değil bu. Onlar kendilerine göre bu haberleri yapıyorlar ama aynı sendikaların kendi üyeleri oldukları kişilerin daha fazla puan aldığı da aşikâr. O da ayrı bir konu. Bunları bu şekilde değerlendirmeleri çok yanlış. Bu konuda çok üzülüyorum. Benim elimde olan belgelerin ne olduğunu bilmeden konuşuyorlar. Bende olan belgeler hiç kimsede yok” diye konuştu. 

Sınavda en düşük puan, mülakatta tam puan!

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

1 Yorum

  1. 1 sene önce

    Kadrolasmaya son hizla devam ediliyor.Türkiye bir baski altina alinarak bireylerin ve siyasi muhalefetin önü kesilmek istenmektedir.Bu gidisle olasi bir secim aciklamasinda muhalefetin secim konusmalari yargiya tasinacaktir.Cünkü artik mesru yoldan iktidar olamayacagini Cumhur Ittifaki anlamistir.Tek care gayrimesru yollara sapmaktir.

    Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!