Sırbistan Dışişleri Bakanı: Djokovic, seni özgürlük diyarında bekliyoruz

featured

Sırbistan Dışişleri Bakanı Nemanja Starovic, dün Avustralya Federal Mahkemesinin Novak Djokovic hakkında aldığı kararı eleştirerek, ‘Novak Djokovic acele et. Seni burada, özgürlük ve haysiyet diyarında bekliyoruz’ dedi.

Sosyal medya hesabından açıklama yapan Starovic, “Sözlü bir suçtan hüküm giydi. Kamusal gösterimler için sınır dışı edildi. Hem Orwellvari hem de Kafkaesk (tehdit edici, korkutucu) bir olay örgüsü. Novak Djokovic acele et. Seni burada, özgürlük ve haysiyet diyarında bekliyoruz” dedi.

NELER OLMUŞTU?

Avustralya Açık’a katılmak üzere Avustralya’ya gelen ünlü tenisçi Novak Djokovic, Melbourne Havaalanı’nda ülkeye giriş şartlarını yerine getiremediği için vizesi iptal edildi. Kararı mahkemeye taşıyan Djokovic’in ilk duruşmasında Avustralya Göçmenlik Bakanlığı’nın vize iptal kararı bozuldu.

Daha sonra Avustralya Sınır Güçleri, Djokovic’in seyahat beyannamesinde bazı yanlışlar olduğunu tespit etti. Sırp raket, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, seyahat beyannamesindeki yanlışların ‘insani hata’ olduğunu ifade etti. Avustralya Göçmenlik Bakanı Alex Hawke, yaşanan gelişmelerin ardından mahkeme kararını bozma yetkisini kullanarak Djokovic’in vizesini ikinci kez iptal etti.

Vizesi ikinci kez iptal edilen Djokovic, vize iade talebinde bulunarak tekrar Avustralya Mahkemesi’ne başvurdu. Yapılan duruşmada Avustralya Federal Mahkemesi Başyargıcı James Allsop, Djokovic’in vize iade talebinin oybirliğiyle reddedildiğini duyurdu. Kararın ardından Djokovic, Avustralya’dan ayrıldı.

Sırbistan Dışişleri Bakanı: Djokovic, seni özgürlük diyarında bekliyoruz

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

2 Yorum

  1. 5 ay önce

    Güzel vatanımızı işgal etmeye gelen anzaklara Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk 1934 yılında şu şekilde yaklaşmış ve “Bu memleketin toprakları üzerinde kanlarını döken kahramanlar. Burada bir dost vatanın toprağındasınız. … Onlar, bu toprakta canlarını verdikten sonra, artık bizim evlatlarımız olmuşlardır. ” demiştir. Şimdi uluslararası bir spor organizasyonunda dünya sıralamasında kendini ispat etmiş bir sporcuya yapılan bu haksızlığı şiddetle kınıyorum.Bence yönetimi avustralyanın asıl sahipleri olan aborjinlere bıraksalar daha iyi olur çünkü bu yapılan hareket avustralyaya ingiltereden hapislerde yatan hırsız katil tecavüzcü ilk beyaz atalarının davranışlarına benziyor.Yeri geldiğinde hiç çekinmedden insan haklarından bahseden avustralya sırp kökenli olmasından dolayı ülkeye alınmayan djkoviç yerine bir ingiliz tenisçiye böyle davranabilecekmiydi acaba.Bu arada Balkanlarda Boşnak kardeşlerimize yapılan Srebnesitsa katliamında yapılan ırkçı katliam ve tarihsel geçmişimizden dolayı sırplardan da haz etmediğimi söylemek isterim.Ama sırpların avustralyalılara göre daha asil daha elit bir halk olduğunuda belrtmeliyim.

    Cevapla
  2. 5 ay önce

    Atatürk’ümüz 1934 yılında ülkemize işgale gelen Anzaklara ” “Bu memleketin toprakları üzerinde kanlarını döken kahramanlar. Burada bir dost vatanın toprağındasınız. … Onlar, bu toprakta canlarını verdikten sonra, artık bizim evlatlarımız olmuşlardır. ” diye açıklaması olmamıştır. Yalan yazan tarih utansıncıların farklı bir versiyonu olan lay lay lomcu çakma Atatürkçüler tarafından uydurulmuştur.

    Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!