Sisi ile tokalaşan Erdoğan’a Kılıçdaroğlu’ndan sert sözler

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Mısır Cumhurbaşkanı Sisi ile tokalaştığı fotoğrafa sert tepki gösterdi. Erdoğan'ın geçmişte yaptığı açıklamaları hatırlatan Kılıçdaroğlu, "Ne oldu, ne oldu Allah aşkın? Bu ne demektir? Tükürdüğünü yalamak... Allah kimseye böyle bir şey yaşatmasın" diye konuştu.

featured

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Erdoğan’ın Mısır Cumhurbaşkanı Abdulfettah es Sisi ile tokalaşmasına değindi.

Erdoğan’ın geçmişte yaptığı “Sisi’yi Cumhurbaşkanı olarak kabul etmiyorum, benim için Mısır’ın Cumhurbaşkanı Mursi’dir. Birleşmiş Milletler’de onunla aynı masaya oturmadım, oturursam kendimi inkar ederim” açıklamalarını hatırlatan Kılıçdaroğlu, “Ne oldu, ne oldu Allah aşkına. Bu ne demektir? Tükürdüğünü yalamak, Allah kimseye böyle bir şey yaşatmasın. Naptın gittin elini sıktın. Birleşik Arap Emirlikleri için, Suudi Arabistan için, İsrail için, Suriye için neler söylemedi. Şimdi araya aracılar koyuyor acaba nasıl barışabiliriz diye. Bütün dünya gülüyor arkadaşlar. Türkiye’nin itibarı böyle sarsılmamalı” diye konuştu.

NE OLMUŞTU?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Katar Emiri Şeyh Temim bin Hamed Al Sani’nin davetiyle 2022 FIFA Dünya Kupası’nın açılışına katılmak üzere başkent Doha’ya gitmişti. Ziyarette dikkat çeken bir gelişme de yaşanmıştı. Daha önce Mısır’la normalleşme adımlarının atılabileceğini açıklayan Erdoğan, Mısır Cumhurbaşkanı Abdulfettah es Sisi ile Katar’da el sıkışmıştı.

Sisi ile tokalaşan Erdoğan’a Kılıçdaroğlu’ndan sert sözler

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!