Siyasi parti liderlerinden deprem mesajları

Kahramanmaraş'ta meydana gelen, birçok ilde hissedilen ve can kayıplarının da olduğu 7,4 büyüklüğündeki depremin ardından siyasi liderlerden art arda mesajlar geldi.

featured

Türkiye güne depremle uyandı.

Merkez üssü Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesi olan 7,4 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Birçok şehirde hissedilen depremde AFAD’ın açıklamasına göre 76 kişi hayatını kaybetti.

Siyasi parti liderlerinde depremin ardından peş peşe mesajlar geldi.

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan:

Kahramanmaraş’ta meydana gelen ve ülkemizin pek çok yerinde hissedilen depremden etkilenen tüm vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. İlgili tüm birimlerimiz AFAD koordinasyonunda teyakkuz halindedir.

Depremden etkilenen bölgelere arama kurtarma ekiplerimiz ivedilikle sevk edilmiştir. İçişleri ve Sağlık Bakanlığımız, AFAD, Valiliklerimiz ve diğer tüm kurumlarımız çalışmalarına hızla başlamıştır.

Biz de yaşanan deprem sonrası başlatılan çalışmaları koordine ediyoruz. Yaşadığımız bu felaketi inşallah hep birlikte en kısa sürede ve en az hasarla atlatmayı temenni ediyor, çalışmalarımızı sürdürüyoruz.”

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu

“Kahramanmaraş’ta meydana gelen ve birçok ilimizde hissedilen deprem nedeniyle tüm vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Bu felaketi en az hasarla atlatmak için dua ediyoruz. Tüm gücümüzle milletimizin yanındayız.

Yaşanan bu felaketi bir an önce atlatmak ve arama kurtarma faaliyetlerine katılmak için, başta Büyükşehir belediyelerimiz olmak üzere, tüm gücümüzle hazırız. Dayanışma içinde olacağız, birlik ve beraberlik içinde yaralarımızı hep beraber saracağız.”

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener:

“Kahramanmaraş’ta meydana gelen ve çevre illerimizde de hissedilen deprem nedeniyle tüm vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Enkaz altındaki vatandaşlarımıza bir an önce sağ salim ulaşılması için dua ediyorum. Rabbim milletimizi her türlü felaketten korusun…”

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, yazılı açıklamasında, “Maalesef deprem bölgesinden yüreğimizi yakan haberler peş peşe geliyor. Hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, ailelerine ve yakınlarına sabır ve başsağlığı, yaralı vatandaşlarımıza da acil şifalar diliyorum. Dualarımız, can kayıplarının artmaması içindir.” ifadelerini kullandı.

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Çok sayıda ilimizi etkileyen depremle ilgili üzücü haberleri endişeyle takip ediyoruz. Bu büyük felakette hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum. Dualarımız, enkaz altındaki vatandaşlarımızla.” paylaşımında bulundu.

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, sosyal medya hesabından, “Kahramanmaraş merkezli depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza rahmet, yaralılara acil şifalar diliyor, kurtarılmayı bekleyenler için dua ediyoruz. Birlik, beraberlik ve dayanışma ile bu felaketten en az hasarla çıkmak için milletimizle beraberiz.” açıklamasını yaptı.

Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Kahramanmaraş merkezli deprem vesilesiyle aziz milletimize çok geçmiş olsun. Dualarımız yardım bekleyen vatandaşımızın biran evvel kurtarılması için. Allah yardımcımızdır.” ifadelerini kullandı.

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan da açıklamasında, geçmiş olsun dileklerini ileterek, “Can kaybı olmaması için Allah’a dua ediyorum. Cenab-ı Allah memleketimizi her türlü afetlerden muhafaza eylesin. Yeniden Refah Partisi olarak tüm teşkilatlarımızı AFAD koordinesinde gönüllü çalışmalara destek olmaya davet ediyoruz.” mesajını paylaştı.

Demokratik Sol Parti Genel Başkanı Önder Aksakal, yaptığı açıklamada, depremde hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifa dileyerek, “Enkaz altındaki vatandaşlarımıza en kısa sürede ulaşılıp sağ salim kurtarılmasını temenni ediyorum. Başın sağ olsun, geçmiş olsun Türkiyem.” ifadelerini kullandı.

Siyasi parti liderlerinden deprem mesajları

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!