Siyasiler sosyal medyada birbirine girdi

rdoğan, muhalefet liderlerinin sosyal medya paylaşımlarına gönderme yaparak 'Onlar dizi izleyip film çeviredursun, biz hizmet edip tarih yazmaya devam edeceğiz' açıklamasını yaptı. Akşener ve Muharrem İnce'den mesaj geldi.

Siyasiler sosyal medyada birbirine girdi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan YouTube, Netflix gibi platformlarla ilgili olarak yaptığı açıklamada “Bu millete, bu ülkeye bu tür mecralar yakışmıyor. Onun için de bir an önce biz bunları parlamentomuza getirip, parlamentomuzdan bu tür sosyal medya mecralarının tamamen kaldırılmasını, kontrol edilmesini istiyoruz” ifadelerini kullanmıştı.

‘KAPATIRSAN VALLAHİ GÜCENİRİM’

Bunun üzerine İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener Twitter’dan “Dark’ın son sezonunu bitirmeden Netflix’i kapatırsan vallahi gücenirim” demişti. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ise bu paylaşıma “Aman Meral Hanım, şimdi hırsından spoiler verir :)” yanıtını vermişti.

HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan da “Biz de La Casa De Papel’in son sezonunu bekliyorduk” demişti.

EROĞAN’DAN NETFLIX GÖNDERMESİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan, diğer siyasi parti liderlerine yine Twitter’dan yanıt verdi. Erdoğan, “Onlar dizi izleyip film çeviredursun, biz hizmet edip tarih yazmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

AKŞENER’DEN ERDOĞAN’A YANIT: EMİN MİSİN?

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener de Erdoğan’ın söz konusu yanıtını alıntılayarak, Erdoğan’ın Diriliş Ertuğral dizi setindeki fotoğrafını paylaşarak, “Emin misin Sayın Erdoğan?” şeklinde yanıt verdi.

SÜLEYMAN SOYLU’DAN BULDAN’A GÖNDERME

HDP’li Pervin Buldan’ın mesajını alıntılayan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “Önemli olan iki şey var arkadaşlar… Vatan ve yanınızdaki adam.” yazdı.

İNCE’DEN ERDOĞAN’A: SİZİN ÇEVİRDİĞİNİZ FİLMLERE…

Erdoğan’ın Cumhurbaşkanlığı seçimlerindeki rakibi CHP’li Muharrem İnce ise Erdoğan’a anıt vererek, “18 yıldır sizin çevirdiğiniz filmleri çekmeye kalksa Netflix’in bütçesi yetmez.” dedi.